امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126045
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
حجت‌الاسلام والمسلمین خلیل امیرزاده ناظر دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم با حضور در غرفه فارس در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، ...

حجت‌الاسلام والمسلمین خلیل امیرزاده ناظر دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم با حضور در غرفه فارس در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اینکه 16 انجمن علمی در حوزه علمیه قم فعال است، ابراز داشت: در آینده هفت انجمن علمی دیگر در حوزه علمیه تأسیس می‌شود، در حال حاضر انجمن‌های علمی قرآن، حدیث، مهدویت، اقتصاد اسلامی، مدیریت، معرفت‌شناسی، مطالعات سیاسی، اجتماعی، فقه و حقوق، اصول فقه و ... فعال هستند.

وی در خصوص فلسفه تأسیس انجمن‌های مختلف علمی در حوزه افزود: تولید، تعمیق و توسعه علم در سطوح مختلف تخصصی حوزه متناسب با هر انجمن از اهداف راه اندازی این انجمن است، هر چند که در افق پیش‌رو به در نظر داریم مباحث کاربردی‌تر مطرح شوند.

حجت‌الاسلام امیرزاده از تأسیس انجمن علمی با عنوان ارتباطات، تبلیغ و رسانه در حوزه علمیه قم خبر داد و گفت: در این انجمن مباحثی نظیر موسیقی، هنر و ... مورد بحث و مداقه قرار می‌گیرد، با این وجود در دو حوزه فعالیت‌های خود را بین‌المللی کردیم، اگر هر در زمینه‌ای با مشکلی روبرو شویم، در این انجمن‌ها بحث می‌شود.

وی درباره ورود حوزه به مباحث اختلافی مانند انحراف در عزاداری‌ها به خصوص قمه‌زنی ادامه داد: در این رابطه از جنبه تاریخی و تبارشناسی کار می‌کنیم، در خصوص قصاص هم مباحث علمی در انجمن فقه و حقوق پرداخته می‌شود.

ناظر دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم درخصوص ورود انجمن‌های علمی حوزه به فضای مجازی گفت: هر انجمن علمی دارای یک سایت هستند، همچنین کتاب و نشریات متعددی منتشر می‌کنند، اما ورود بیشتر به فضای مجازی نیازمند تأمین منابع مادی است، همچنین از امسال کرسی‌های نظریه‌پردازی و آزاد‌اندیشی بیشتر برپا می‌شود.
انتهای پیام/ 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها