امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126052
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست خبرگزاری دانشجو با حضور عوامل طنز دکتر سلام عصر امروز (23 آبان) با حضور هادی ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست خبرگزاری دانشجو با حضور عوامل طنز دکتر سلام عصر امروز (23 آبان) با حضور هادی قاسمی، مدیر عامل خبرگزاری دانشجو تهیه کننده مجموعه دکتر سلام، علی صدری‌نیا، کارگردان و نویسنده و ریاحی از اتاق فکر مجموعه در غرفه خبرگزاری دانشجو در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم علی صدری‌نیا درباره ایده کار دکتر سلام توضیح داد: ایده کار برای حضور در فضای رسانه‌ای کشور و شکستن قالب‌های معمولی و ثابت بود، انتخاب مجموعه از چند ماه پیش از آغاز کار در فضای خبرگزاری دانشجو  صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه پیش از این چنین طنزی از رسانه ملی پخش نمی‌شد، گفت: اگر هم چنین طنزی داشتیم تا پایان مجموعه به خوبی پیش نمی‌رفت مثلاً «صرفاً جهت اطلاع» که باز هم ناگفته‌هایی را نمی‌توانست بیان کند در این راستا فشارهای سیاسی هم وجود داشت.

صدری‌نیا با تأکید بر اهمیت شکوفاسازی جسارت دانشجویی با تولید چنین طنزی اظهار داشت: بنابراین تصمیم گرفتیم فارغ از خبر وارد تحلیل هم شویم با مختصاتی که برای کار در نظر گرفته بودیم.

وی در ادامه بحث درباره نحوه کشف و تولید قسمت‌های مختلف مجموعه گفت: ابتدای شروع مجموعه نحوه فضاسازی‌ها حافظه محور بود یعنی نویسندگان براساس خاطره می‌نوشتند یا فیلم و سریال‌هایی که آن زمان بین مردم رایج بود الان نگاه بچه‌ها تغییر کرده ضمن اینکه خود مخاطبان هم برای ما تکه‌های فیلم و سریال‌ها را ایمیل می‌کنند و اظهار می‌دارند که اینهاً مثلا به فلان برنامه سیاسی می‌خورد و مناسب کار است.

*بازخوردها نشان داد که دکتر سلام جناحی نیست

در ادامه بحث هادی قاسمی درباره طولانی شدن تولید مجموعه گفت: برخی از دوستان پس از اینکه مجموعه 60 روز پس از انتخابات شکل گرفت و با بازخوردهایی در فضای دانشگاه روبه رو شد، انتقاد کردند که شما بعد از انتخابات مجموعه را با پایان خوب به اتمام برسانید درحالیکه با توجه به بازخوردها ما تصمیم گرفتیم مجموعه را ادامه دهیم چرا که جای چنین مجموعه‌ای طنز از رسانه ملی خالی بود.

وی در ادامه گفت: بنابراین ما شاهد موج اتفاقات خوب رسانه‌ای در کشور از روستاها و شهرها،‌ مهمانی‌ها و فضای دانشگا‌ها شدیم. بنابراین با وجود اینکه کارها در کشور فراز و فرود دارد، ایده و خلاقیت دانشجویان باعث شد کار ادامه پیدا کند تا وقتی که اجازه کار نقد به جوان‌ها داده شود ما مجموعه را ادامه خواهیم داد.

وی همچنین درباره فشارهای سیاسی و برخورد دولت گفت: مجموعه دکتر سلام در دولت دهم شکل گرفت و در ایام انتخابات متهم بود که جناحی عمل می‌کند، دوستان جبهه پایداری می‌گفتند شما ما را می‌زنید،‌بعد جبهه اصلاحات و کارگزاران و 2+1 و ... می‌گفتند که ما را می‌زنید! همه این ادعا را داشتند بنابراین ما متوجه شدیم که جهت گیری خاصی نداریم وقتی همه متعرض هستند!

در ادامه ریاحی در پاسخ به این سؤال که چرا طنز دکتر سلام متهم به جناحی بودن شده، گفت: اگر کسی خود مجموعه را به دقت پیگیری کرده باشد،‌ تصریح می‌کند که چنین چیزی نیست ما نقدهایی را شاهد بودیم که جهت گیری سیاسی یا جناح‌ بندیداریم ولی شکایت هیچ زمان نداشتیم، بنابراین گلایه‌هایی هم که می‌شد از همه نوع جناحی نوع.

وی در ادامه گفت: بنابراین به اعتقاد ما همه راضی از مجموعه هستند مگر اینکه مصداقی صحبت شود و ما پاسخگو شویم.

ادامه نشست با پرسش و پاسخ حضار و عوامل مجموعه طنز در نمایشگاه همراه شد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها