امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126053
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
کیومرث قورچیان نقاش در گفت‌وگو با خبرنگار تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: امروز در هزاره سوم در هر بُعد از ابعاد زندگی با ...

کیومرث قورچیان نقاش در گفت‌وگو با خبرنگار تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: امروز در هزاره سوم در هر بُعد از ابعاد زندگی با رویدادهای جدید علمی و تحرکات جدید مواجه هستیم لذا باید حرف جدید برای گفتن داشته باشیم که مبانی آن براساس متافیزیک، علم و طبیعت باشد.

وی در خصوص انحراف برخی از هنرمندان از مسیر درست انسانیت و فاصله گرفتن از فطرت خود، گفت: اغلب مسائل بر مدار اقتصاد است و هر کس سعی می‌کند که به لحاظ اقتصادی موقعیت خود را افزایش بدهد؛ در این فضا، برخی وارد فضاهایی می‌شوند که از آن لذت کوتاه مدت می‌برند و آنها به لذت آنی متکی هستند اگر این افراد لذت غایی و الهی را درک کنند، دیگر لذت آنی برایشان ارزش نخواهد داشت.

این هنرمند نقاش بیان داشت: هنرمند امروز باید با زبان هنری و تکنولوژی جدید، بتواند در انتقال مبانی هنر سرعت داشته باشد و این مبانی را به جهانیان منتقل کند، چرا که جوامع جهانی با ادیان و مذاهب دیگر هم از فطرت پاک الهی برخوردار هستند.

وی افزود: اگر هنرمندان براساس مبانی که گفته شد، با معنا آشنا شوند، خود به خود به صلح و نیازهای فطری بشر می‌‌اندیشید، در حقیقت هنرمند نور را دریافت می‌کند و به دل مخاطبان پیوند می‌دهد. لازمه رسیدن به این نور، عصای موسی است نه شعبده‌بازی و تقلید.

قورچیان خاطرنشان کرد:‌ زمانی می‌توانیم موقعیت جهانی را تعمیم دهیم که این آثار معنای صلح و انرژی داشته باشد اگر هنرمند دنبال هنر می‌رود، باید هنرش ریشه‌ در فطرت، حقیقت و انسانیت داشته باشد و با تکیه بر مبانی عرفانی و الهی نگاه نواندیش را با هنر بیامیزد که اثری پایدار به جان ارائه ‌کند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها