امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126054
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
مهدی طالقانی فرزند آیت‌الله طالقانی در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

مهدی طالقانی فرزند آیت‌الله طالقانی در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد پدرش  که چرا با وجود اینکه در حوزه می‌ماند به مقام مرجعیت دست پیدا می‌کرد حوزه علمیه را رها کرد و به عرصه عمومی آمد، اظهار داشت: آیت‌الله طالقانی مدرک اجتهاد خود را از در سن جوانی از آیت‌الله حائری یزدی گرفت که آن بزرگوار در تایید و دادن مدرک علمی بسیار سختگیر بود. بسیاری از علما از اینکه آیت‌الله طالقانی در سن جوانی از آیت‌الله طالقانی اجازه اجتهاد گرفته است تعجب می‌کنند.
وی با بیان اینکه مرحوم طالقانی این احساس نیاز را کرد که در تهران  به ایشان نیاز بیشتری دارد، گفت:  بعد از سال‌های 1320  موقعیت باز سیاسی  ایجاد شد چپی‌ها حداکثر استفاده را از آن سالها کردند.
طالقانی ادامه داد: متاسفانه مذهبی‌ها بعد از فضای باز شده در سالهای بعد از 1230 عملکرد خوبی نداشتند. آیت‌الله طالقانی با گروه‌های مذهبی آمدند جلسات گوناگونان و مجله دانش‌آموز را راه‌اندازی کردند و انجمن اسلامی دانش‌آموزان پزشکان و مهندسی به طبع آن تشکیل شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد:‌ در آن زمان که آیت‌الله طالقانی احساس نیاز کرد در عرصه عمومی برای تبلیغ دین حضور پیدا کند در علما کمتر کسی در پی حضور در عرصه عمومی جامعه بود تنها برخی متدینین غیر معمم بودند  در عرصه عمومی حضور پیدا می‌کردند.
انتهای پیام/
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها