امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126062
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی انتشار گزارش مستند تأمین مالی کمپین انتخاباتی 2007 «نیکلا سارکوزی» از سوی رژیم ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی انتشار گزارش مستند تأمین مالی کمپین انتخاباتی 2007 «نیکلا سارکوزی» از سوی رژیم دیکتاتوری سابق لیبی، پایگاه تحقیقاتی فرانسوی «مدیاپارت» روز جمعه در گزارشی جدید از تأیید سند منتشره توسط کارشناسان و صحت این  اتهام خبر داد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، در پی انتشار گزارش مستند پایگاه تحقیقاتی فرانسوی "مدیاپارت" در خصوص تأمین مالی بودجه کمپین انتخاباتی 2007 «نیکلا سارکوزی» رئیس‌جمهور پیشین فرانسه از سوی "معمر قذافی" دیکتاتور سرنگون شده لیبی، این پایگاه تحقیقاتی روز جمعه با انتشار گزارشی اعلام کرد که کارشناسان خط طی بررسی‌ سند منتشر شده از سوی مدیاپارت، صحت امضای این سند توسط «موسا کوسا» رئیس اطلاعات قذافی که هم‌اکنون در قطر به سر می‌برد، را تأیید کرده‌اند.

وب سایت تحقیقاتی "مدیا پارت" در گزارش سال 2012 خود اعلام کرد که رژیم قذافی با تامین بودجه مالی مربوط به انتخابات ریاست جمهوری سال 2007 میلادی نیکلا سارکوزی تا سقف 50.2 میلیون دلار موافقت کرده است.

در سند منتشره از سوی مؤسسه تحقیقاتی مدیاپارت مربوط به سال 2006 میلادی که به زبان عربی نوشته شده و توسط "موسا کوسا" رئیس اطلاعات قذافی امضا شده است، به توافقی در اصل حمایت از کمپین انتخاباتی برای سارکوزی به عنوان کاندیداتور انتخابات ریاست جمهوری فرانسه و اختصاص مبلغی معادل 50 میلیون یورو اشاره شده است.

انتشار گزارش جدید مدیاپارت در حالی صورت می‌گیرد که سارکوزی تاکنون همواره  مدعی ننگین و دروغین بودن گزارش مدیاپارت درباره تأمین مالی کمپین انتخاباتی 2007 خود شده است.

نیکلا سارکوزی که هم‌اکنون به نقض اعتماد و سوء استفاده از قدرت و نفوذ خود در فرانسه نیز متهم است، چندی پیش بازگشتش به عرصه سیاست و نامزدی خود برای شرکت در انتخابات ریاست حزب اتحاد برای جنبش مردمی فرانسه (UMP) را رسما اعلام کرد.

فرانسه قوانین سختی در رابطه به تامین بودجه رقابت‌های انتخاباتی دارد و بر اساس این قوانین، سیاستمداران فرانسوی از گرفتن پول از کشورهای خارجی برای تامین بودجه رقابت‌های انتخاباتی‌شان منع شده‌اند.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها