امروز : سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ - 2017 January 24
۱۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126069
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «بیژن نامدار زنگنه» وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با پایگاه خبری «ترند» با ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «بیژن نامدار زنگنه» وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با پایگاه خبری «ترند» با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده در رابطه با کاهش قیمت نفت خام در بازارهای جهانی، گفت به نظر نمی‌رسد این مسئله مشکلی برای ایران ایجاد کند.

زنگنه درباره کاهش قیمت نفت از 108 دلار به ازای هر بشکه در ماه ژوئن به زیر 77 دلار در روزهای جاری گفت: «این وضعیت طبیعتا اثر مثبتی بر کارهای ما نمی گذارد، ولی ما در مورد طرحهای بالادستی مان (اکتشاف و تولید) تصمیمان بر این بوده که اهدافی که داریم تامین بکنیم. از طریق صندوق توسعه به پیمانکاران ما وام داده می‌شود و لذا در ان قسمت به نظرم اخلالی ایجاد نخواهد شد. اما در پایین دستی (پالایش و پتروشیمی) کلا دولت دخالت نمی کند. پایین دستی مربوط به بخش خصوصی است و آنها هم طرحهای خودشان را ادامه می دهند. کاهش قیمت نفت بر در امدها اثر دارد اما ما سعی کردیم برای سال آینده یک مقدار با انقباض دادن مالی و بخصوص بالا بردن بهره وری، افزایش در آمدهای مالیاتی یک مقدار زیادی این را جبران کنیم. بنظرم ایران از این بابت گرفتار مشکلی نخواهد شد.»

ایران در بودجه سال جاری قیمت هر بشکه نفت صادراتی را 100 دلار در نظر گرفته است.

وی همچنین درباره اجلاس پیش روی اوپک در 27 نوامبر گفت: «در چند روز اینده جلسه اوپک برگزار خواهد شد، آنجا باید مشورت کنیم و اطلاعاتمان را باهم مبادله کنیم ببینیم چه تصمیمی می توانیم برای تثبیت قیمت نفت بگیریم. من فکر می کنم اوپک این بلوغ و توانمندی را از خودش نشان داده که می تواند در شرایط حساس برای منافع اعضاش به اقدامات مهم دست بزند.»

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار