امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۲۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126077
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «آلکسی پوشکوف» رئیس کمیته امور بین الملل دومای روسیه دولت ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «آلکسی پوشکوف» رئیس کمیته امور بین الملل دومای روسیه دولت آمریکا را متهم نمود که عملا گروه تروریستی داعش را بوجود آورده و در خفاء اقدامات تروریستی آن را تامین مالی می‌کند.

پوشکوف روز جمعه در سخنرانی خود در صحن دومای روسیه گفت: «گروه تروریستی داعش به خودی خود که بوجود نیامده است، این گروه نتیجه اقدامات آگاهانه و هدفمند برخی کشورهای عربی حاشیه فارس، آمریکا و متحدان آن است که در طول دوره زمانی بسیار طولانی هدف خود را سرنگونی «بشار اسد» رئیس جمهوری قرار داده و برای این منظور هر کس و ناکسی را تامین مالی کردند.»

این مقام بلندپایه دوما با اشاره به اظهارات یکی از سناتورهای مخالف در کنگره آمریکا که گفته بود «آمریکا در خاورمیانه برای تروریست‌ها یک بهشت درست کرده»، یادآور شد: «همه سخنان در این خصوص که آمریکا فقط گروه‌های مخالف میانه رو و نه تندرو در سوریه را تامین مالی می‌کند، مزخرف است، همه آنها یکی هستند. دیگر گروه میانه رویی در سوریه باقی نمانده است. آنها نتیجه مستقیم مواضع آمریکا و اجرای سیاست آنها هستند».

رئیس کمیته امور بین الملل دوما با یادآوری «قانون نتیجه عکس»، افزود: «زمانی که آمریکا به نام دفاع از حقوق بشر در امور مناطق مختلف دخالت می‌کند، دقیقا نتیجه برعکس آن رخ داده و حقوق بشر در آن منطقه نقض می‌شود و ما اکنون نمونه این مسئله را با چشم خود در لیبی و اوکراین می‌بینیم».

پوشکوف تاکید کرد: «اکنون گروه داعش آزادانه نفت را در همه بازارهای جهانی می‌فروشد، چطور چنین چیزی ممکن است؟ یک سازمان تروریستی، از همه قوانین بازار نفت استفاده کرده و هیچکس هم تحریمی در مورد خریداران این نفت اعمال نمی‌کند. آیا کسی شنیده که آمریکا گروه داعش را تحریم کرده باشد؟ این مسئله هدف اصلی آمریکا در برخورد با این گروه را بشدت زیر سئوال می‌برد».

این نماینده دوما در عین حال یادآور شد که در خصوص داعش نه تنها تامین مالی جریان دارد، بلکه شرایط مساعدی هم برای تجارت آنها فراهم شده است. علیه روسیه تحریم‌های شدیدالحن اعمال می‌کنند، ولی علیه گروه داعش هیچ تحریمی اعمال نشده و این مسئله جای تعجب دارد.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها