امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۰۶:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126088
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 8
ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلافات میان کنگره و اوباما در زمینه مذاکرات هسته‌ای میان ایران و 1+5 گفت: ...

ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلافات میان کنگره و اوباما در زمینه مذاکرات هسته‌ای میان ایران و 1+5 گفت: اوباما در چارچوب مذاکرات مواردی را تحت عنوان توافق خوب که ضامن منافع کامل آمریکا باشد را تعریف کرده بود.

وی حل مسئله هسته‌ای ایران پس از 12 سال را پوئنی مثبت برای اوباما ذکر کرد و با اشاره به ترکیب جدید کنگره آمریکا افزود: آمریکایی‌ها از یک طرف دنبال چانه‌زنی هستند که حرف زور خود را تحمیل کنند اما تیم مذاکره‌کننده ایرانی نباید در برابر فشارهای کنگره بر دولت آمریکا پشت میز مذاکرات کوتاه بیاید.

کارخانه‌ای با یادآوری اینکه دو مورد از مهمترین تحریم‌ها یعنی تحریم‌های بانکی و تحریم‌های نفتی از طرف کنگره بر ایران تحمیل شده، گفت: توافق از نظر جمهوری اسلامی ایران باید در برگیرنده لغو همه تحریم‌های هسته‌ای و غیرهسته‌ای باشد و اگر قرار باشد که بخشی از این تحریم‌ها لغو نشود عملاً‌ مذاکرات هیچ فایده‌ای ندارد.

وی با تأکید بر ضرورت موضع توأم با اقتدار تیم مذاکره‌کننده در ادامه مذاکرات هسته‌ای اظهار داشت: اکنون دوره ایستادگی و مقاومت قهرمانانه است لذا باید مراقب باشیم که تهدیدات کنگره بر سر مذاکره‌کنندگان آمریکایی ما را وادار به عقب‌نشینی نکند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت: پس از این همه مذاکرات هنوز دولت و کنگره آمریکا به صراحت اعلام می‌کنند که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای است و به ایران در این زمینه اعتماد نداریم.

وی افزود: راه اتهام زنی آمریکا‌یی‌ها به ایران نهایت و توفقی ندارد و تا نپذیرند که ایران به جز فعالیت‌های شفاف هسته‌ای فعالیت دیگری ندارد عملاً مذاکرات بی‌فایده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار