امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126090
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 13
زهره الهیان در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به آلودگی هوای این روزها در پایتخت گفت: آلودگی هوا بحثی ...

زهره الهیان در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به آلودگی هوای این روزها در پایتخت گفت: آلودگی هوا بحثی است که هموطنان ما در کلانشهرها هر سال در فصل‌های سرما با آن مواجه هستند و در معرض آسیب‌های فراوانی قرار دارند.

وی ادامه داد: مخاطراتی که متوجه سلامت مردم است باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد و سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان یکی از دستگاه‌های مسئول در این زمینه باید برنامه‌ای برای بهبود این وضعیت ارائه دهد.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه که مسلم است سیاسی کردن بحث آلودگی هوا و ارتباط دادن این موضوع با جنبه‌های حزبی و جناحی اشتباه فاحشی است که شاهد هستیم هم اکنون برخی از مسئولان به آن دامن می‌زنند.

الهیان افزود: اگر ادعایی درباره آلوده بودن بنزین تولید داخل مطرح می‌شود باید اثبات شود اما طبق گزارش کمیسیون بهداشت و کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی دلیلی وجود ندارد که بتوان اثبات کرد بنزین تولید داخل از بنزین وارداتی آلایندگی بیشتری دارد.

وی اظهارداشت: مسئولانی که به این موضوع و شایعات دامن می‌زنند باید در مقابل مردم پاسخگو باشند چون مطرح کردن این ادعاها به نوعی تشویش اذهان عمومی است و بهتر است مسئولان به جای طرح این شایعات مواضع و منافع خود را در مورد واردات بنزین به طور شفاف مطرح کنند.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود: توجه به خودکفایی و تولید داخلی نیز باید حتما در دستور کار همه مسئولان باشد تا شاهد نباشیم در زمانی که ما با تحریم مواجه هستیم کشور  به بنزین وارداتی وابسته شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها