امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126109
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۴۶
تعداد بازدید: 30
محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک و دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک و دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; < /a>، با اشاره به جدال کنگره و رئیس‌جمهور آمریکا در بحث مذاکره با ایران، گفت: به نتیجه رساندن مذاکره با ایران برای آمریکایی‌ها یک برد محسوب می‌شود چراکه آنها درصددند تا این مسئله را به عنوان یک برگ برنده در میان افکار عمومی خود به دست آورند.

وی افزود: هر 2 حزب جمهوری‌خواه و دموکرات در آمریکا علاقمند به حل موضوع هسته‌ای ایران از طریق مذاکره هستند چراکه جز مذاکره راه دیگری برای آنها وجود ندارد چراکه امروز جمهوری اسلامی ایران در موقعیتی قرار دارد که طرف آمریکایی راهی جز مذاکره را برای حل موضوع هسته‌ای ایران پیش پای خود نمی‌بیند.

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: با توجه به انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 حزب حاکم آمریکا (حزب دموکرات) سعی دارد تا با به نتیجه رساندن مذاکرات این موضوع را به عنوان برگ برنده خود در انتخابات در اختیار داشته باشد، از سوی دیگر جمهوری‌خواهان نیز سعی دارند تا این موضوع در این دوره حل نشود و در صورت پیروزی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری این موفقیت در دوره آنها رخ دهد.

آصفری همچنین خاطرنشان کرد: برای جمهوری اسلامی ایران بر سر کار بودن دموکرات‌ها و جمهوری‌خواه‌ها هیچ تفاوتی ندارد و ما هیچ تغییری در سیاست‌های خصمانه آمریکا چه در زمان جمهوری‌خواه‌ها و چه در زمان دموکرات‌ها مشاهده نمی‌کنیم و هر حزبی که در آمریکا بر سر کار باشد جمهوری اسلامی ایران از حقوق هسته‌ای خود کوتاه نخواهد آمد و قدمی از مواضع خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.

وی با اشاره به سوم آذر به عنوان پایان مهلت مذاکرات افزود: ما علاقمند به تمدید مذاکرات نیستیم و تمدید مذاکرات را سناریوی غربی‌ها می‌دانیم تا با این کار بتوانند جمهوری اسلامی ایران را پشت دیوار مذاکرات متوقف کنند؛ چنانچه مذاکرات نتیجه‌بخش نباشد کشورمان فعالیت‌های هسته‌ای خود را با سرعت بیشتری دنبال خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

آخرین اخبار
پربازدید ها