امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126127
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۴۶
تعداد بازدید: 138
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ساری به نقل از روابط عمومی آبفای شهری مازندران، حمیدرضا جانباز در بازدید از طرح‌های آبرسانی و فاضلاب

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ساری به نقل از روابط عمومی آبفای شهری مازندران، حمیدرضا جانباز در بازدید از طرح‌های آبرسانی و فاضلاب محمودآباد با اشاره به اینکه شهرهای ساحلی مازندران با مشکل دفع بهداشتی فاضلاب مواجه هستند، افزود: دریافت اعتبار از بانک توسعه اسلامی برای اجرای طرح‌های فاضلاب در شهرهای محمودآباد، قائمشهر، تنکابن، رامسر و آمل در حال پیگیری است.
وی به اجرای 6 هزار طرح آبرسانی و فاضلاب در روستاها و شهرهای کشور اشاره و تصریح کرد: از این تعداد 150 طرح آبرسانی بزرگ کشور در حال اجرا است.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ادامه داد: پروژه‌هایی که بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند در اولویت بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

جانباز از تلاش دولت برای بهره‌مندی از طرح آب‌شیرین‌کن بخش خصوصی در رفع مشکلات کمبود آب روستا و شهرهای کشور خبر داد و افزود: دولت با تامین اعتبار مورد نیاز خرید آن را تضمین کرده است.

وی قیمت متوسط تمام شده آب در کشور را 10 هزار ریال دانست و گفت: مردم تنها حدود 3 هزار ریال و یک سوم این مبلغ را پرداخت می‌کنند که این امر ادامه خدمت‌رسانی به مردم و نگهداری از تاسیسات را با مشکل مواجه می‌کند.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور شاخص بهره‌مندی آب روستایی مازندران را پایین‌تر از میانگین کشوری دانست و اظهار داشت: باید با برنامه‌ریزی‌های این شاخص را به متوسط کشوری برسد.

مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران نیز در بازدید از طرح فاضلاب محمودآباد گفت: عملیات اجرای این طرح با 110 کیلومتر خط شبکه اصلی و فرعی با 600 متر خطوط انتقال در دو مدول از سال 91 در دستور کار قرار گرفت.

ذبیح‌الله ذاکری اظهار داشت: زمین تصفیه‌خانه فاضلاب محمودآباد در 3.5 هکتار خریداری شد.

وی ظرفیت این تصفیه‌خانه در افق طرح را 15 هزار متر مکعب در شبانه‌روز دانست و تصریح کرد: میزان سرانه تولید فاضلاب در تصفیه‌خانه محمودآباد 155 لیتر نفر در روز است.

مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران با اشاره به ایجاد سه ایستگاه پمپاژ در این تصفیه‌خانه گفت: در حال حاضر 8 هزار و 600 متر از خطوط شبکه اصلی و فرعی این طرح اجرا شده و نسبت به نصب و انشعاب‌سازی یک هزار و 104 مشترک اقدام شده است.

ذاکری اظهار داشت: تاکنون 60 هزار میلیون ریال برای اجرای طرح فاضلاب شهر محمودآباد هزینه شد.

مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران با اشاره به وجود 3 هزار و 800 مشترک در این شهر گفت: تامین 30 لیتر در ثانیه از آب این شهر برعهده شرکت آبفار استان است.

ذاکری با بیان اینکه شهر سرخرود 20 لیتر در ثانیه با کمبود آب مواجه است، اظهار داشت: به منظور اصلاح چهار کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع، 5 میلیارد ریال اعتبار به این شهر اختصاص یافت.
انتهای پیام/86012/ش

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار