امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126157
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۳۷
تعداد بازدید: 88
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم،‌ آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار با سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم،‌ آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار با سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و جمعی از مسئولان و فرماندهان سپاه استان قم بیان کرد: سازمان بسیج مستضعفین برنامه‌های بسیار و خدمات چشمگیری را برای انقلاب اسلامی انجام داده است.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی نعمتی از سوی خداوند تبارک و تعالی است و در کتاب الهی قرآن نیز بر نگهداری از نعمت‌های خداوند سه بار تاکید شده است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه تاسیس بسیج مستضعفین توسط امام خمینی(ره) اقدام شایسته و مناسبی بوده است، مطرح کرد:‌ بسیج انقلاب را بیمه و از شاخص‌ها و معیارهای اسلامی ایران حمایت کرده است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب‌های بسیاری در دنیا رخ داده است،‌ ادامه داد: اسلامی بودن و وجود فرهنگ قرآنی و اهل بیتی(ع) از معیارهای انقلاب است.

آیت‌الله نوری‌همدانی ولایت فقیه را دومین شاخصه انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: حکومت اسلامی باید به وسیله ولایت فقیه اداره شود و انقلاب اسلامی ایران این موضوع را برای جهانیان تشریح می‌کند.

وی بر ترویج آموزه‌های امام خمینی(ره) با استفاده از کتاب‌های صحیفه نور، دفتر تبیان و وصیت‌نامه ایشان تاکید کرد و گفت: در دفتر شماره 45 تبیان به اهمیت مسئله ولایت فقیه اشاره شده است و سه بار به حدیثی که از علما به عنوان وارثان انبیا یاد می‌کند، پرداخته شده است.

آیت‌الله نوری‌ همدانی ادامه داد: خط مشق انبیا در عرصه‌های مختلف در قرآن کریم بیان شده است و علمای دینی باید این خط مشق را ادامه دهند.

این استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینکه عالمان دینی باید ارزش‌های انقلاب اسلامی را حفظ کنند، اظهار کرد: حفظ ارزش‌های اسلامی در انقلاب ایران ترویج داده شده است و این دین مبین سرپرستی جهان را به انبیاء، امامان و در صورت نبود امام به ولایت فقیه سپرده است.

مستضعفان دنیا به ایران اسلامی پناه آورده‌اند

وی پشتیبانی از مستضعفین را شاخص دیگری از انقلاب اسلامی خواند و گفت: امروزه ایران اسلامی به پناهگاهی برای مستضعفان دنیا تبدیل شده است.

آیت‌الله نوری‌همدانی خاطرنشان کرد: استکبارستیزی نیز یکی دیگر از ویژگی‌های انقلاب اسلامی است که این واژه امروزه معناهای مختلفی را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به نقشه‌های دشمن برای از بین بردن دین مبین اسلام مطرح کرد: دشمنان گروهک تروریستی داعش و نیروهای تکفیری را برای بازسازی نقشه‌های خود ایجاد کرده‌اند.

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه برای مقابله با دشمن باید از راهکارهای راهبردی و هوشمندانه استفاده کنیم، اضافه کرد: حضور میلیون‌ها بسیجی در ایران اسلامی سبب ترس دشمن و ایجاد امنیت در این کشور شده است.

ولایت فقیه نعمتی برای انقلاب اسلامی

این مرجع تقلید ولایت اهل بیت(ع) را بزرگترین نعمت دانست و متذکر شد: نظام ولایتی که توسط امام خمینی(ره) در ایران اسلامی ایجاد شده است، امروزه توسط حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ادامه پیدا کرده و این نظام برای رسیدن به قله‌های پیشرفت و تعالی در حال حرکت است.

وی با اشاره به اینکه باید با استفاده از آمادگی روحی و جسمی بسیجیان از ارزش‌های انقلاب اسلامی حراست کنیم، تاکید کرد: برگزاری همایش و مراسمی برای نمایش قدرت نظامی بسیجیان در ماه‌های آینده می‌تواند اقدام شایسته‌ای باشد تا مردم دنیا با توانایی‌های بسیج آشنا شوند.

آیت‌الله نوری‌همدانی در پایان خود را یک بسیجی خواند و خاطرنشان کرد: سفرهای استانی که به نقاط مختلف ایران اسلامی داشته‌ایم اقدام مطلوبی بوده که نتایج بسیاری داشته است.

انتهای پیام/78016/ک40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها