امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12617
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۲۶
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الوفد، گروه کارگردانان و مستندسازان ایرانی که قرار بود پس از پذیرش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الوفد، گروه کارگردانان و مستندسازان ایرانی که قرار بود پس از پذیرش فیلم‌شان در جشنواره اسماعیلیه مصر به این کشور سفر کنند از حضور در مصر بازماندند.

احمد شوقی منتقد سینمایی مصر و رئیس کمیته هماهنگی این جشنواره بین‌المللی که هم‌اکنون در مصر در حال برگزاری است، گفت: تیم کارگردانان ایران نتوانستند روادید ورود به مصر را دریافت کنند.

بنابر این گزارش، در شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه و مستند اسماعیلیه که فردا(یکشنبه) به کار خود پایان می‌دهد، سه فیلم ایرانی در سه بخش فیلم کوتاه، فیلم مستند کوتاه و انیمیشن حاضر شدند.

فیلم کوتاه «کورسو» ساخته امید عبدالهی، انیمیشن «چرا مگس را نباید کشت!» ساخته فرهاد علیزاده و مستند «مشتی اسماعیل» ساخته «مهدی زمانپور کیاسری» فیلم‌های ایرانی هستند که در این جشنواره حاضر شدند.

مهدی زمان‌پور کیاسری پیش از این در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی فارس نیز گفته بود که: قرار است در صورت محیا شدن بلیط و ویزا شخصا به مصر بروم و در این جشنواره بین‌المللی که دوره شانزدهم آن است حاضر شوم.

به گزارش فارس، پیش از این و در آذر ماه گذشته و در دوره سی‌وپنجم جشنواره بین‌المللی فیلم قاهره نیز وزارت خارجه مصر به هیئت سینمایی ایران ویزا نداد و عملا حضور آنها در جشنواره غیرممکن شد.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار