امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126172
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری المانیتور روز شنبه در گزارشی با موضوع مذاکرات هسته‌ای جاری میان ایران و گروه

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری المانیتور روز شنبه در گزارشی با موضوع مذاکرات هسته‌ای جاری میان ایران و گروه موسوم به 1+5 نوشته است که اصولگرایان بر لغو کامل تحریم‌های اصرار دارند و حاضر به پذیرش تعلیق موقت آن‌ها نیستند.

«آرش کرمی» نویسنده این مطلب با اشاره به در پیش بودن دور تازه مذاکرات هسته‌ای و فرصت اندک باقی‌مانده تا ضرب‌الاجل گفت‌وگوها، نوشته است که در حال حاضر رسانه‌های ایرانی بخش زیادی از توجه خود را به مذاکرات و اظهارنظرهای مطرح‌شده در این رابطه معطوف کرده‌اند.

المانیتور همچنین به خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران و تأکید تهران بر ترجیح عدم توافق بر یک توافق بد اشاره کرده و نوشته است که در همان روز، یادداشتی در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; منتشر شد (اینجا) که نشان می‌دهد اصولگرایان تا چه حد نسبت به روند سیاسی آمریکا و اختیارات رئیس‌جمهور این کشور بی‌اعتماد هستند.

نویسنده پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در این یادداشت با اشاره به گزارش‌های منتشر شده در مورد حل مسئله غنی‌سازی و اغنای طرف مقابل از سوی ایران در این زمینه، نوشته است که در مقابل پیشنهاد اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل به علاوه آلمان به ایران «به هیچ وجه تیم مذاکره کننده کشورمان را راضی و قانع نکرده است.»

سید یاسر جبرائیلی نویسنده مطلب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اشاره کرده است که اگر دولت آمریکا نمی‌تواند کنگره را به لغو تحریم‌ها وادارد و تنها خود تصمیم به «تعلیق» تحریم‌ها می‌گیرد، توافق احتمالی «در عمل هیچ دستاوردی برای کشور نخواهد داشت.»

المانیتور با اشاره به طرح برخی نمایندگان کنگره آمریکا برای منوط کردن تعلیق تحریم‌ها به مصوبه کنگره، نوشته است که پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از «شیفتگان آمریکا» که تنها برای تعلیق تحریم‌ها «اشک بریزند و نامه تشکر بنویسند»، انتقاد کرده و چنین توافقی را معادله «برد-باخت» به نفع ایالات متحده دانسته است.

به نوشته المانیتور، جبرائیلی در یادداشت خود این نگاه را که اوباما دیدی دوستانه نسبت به ایران دارد، «طنزگونه» خوانده و به مخاطبان گوشزد کرده است که آمریکا حتی پس از توافق موقتی که سال گذشته در شهر ژنو سوئیس به دست آمد و در تیر ماه تمدید شد، دست به اعمال تحریم‌های جدید زد.

تحلیلگر پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; همچنین تصریح کرده است که اگر به گفته رسانه‌ها دولت اوباما اختیاری برای لغو تحریم‌ها ندارد و این کنگره است که باید در این رابطه تصمیم‌گیری کند، در آن صورت مذاکره با «جان کری» وزیر خارجه آمریکا و «وندی شرمن» معاون وی «بیهوده بوده» است. وی تصریح کرده است که در این صورت، مذاکره‌کنندگان دولت اوباما باید با نمایندگان کنگره جایگزین شوند تا مذاکرات «واقعی» شود.

به نوشته المانیتور در پایان یادداشت جبرائیلی عنوان شده است که به نظر می‌رسد دولت آمریکا اختیاری برای جلوگیری از تحریم‌ها و یا لغو تحریم‌های مربوط به برنامه هسته‌ای ایران ندارد و اختیارات آقای اوباما ظاهرا تنها به محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران اختیار دارد.

المانیتور در پایان نوشته است که هرچند ممکن است این دیدگاه تمام اصولگرایان نباشد، اما به نظر می‌رسد که اگر اوباما نتواند تحریم‌های آمریکا علیه ایران را لغو کند، برخی از اینکه توافق، ابعاد بزرگی از برنامه هسته‌ای را در مقابل تعلیق موقت تحریم‌ها به عقب می‌راند، ناخرسند خواهند بود.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها