امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126182
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، براساس اعلام دولت مصر،  پروژه مرمت مجسمه مشهور ابوالهول پایان یافته و این مجسمه زیبا از حدود یک ماه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، براساس اعلام دولت مصر،  پروژه مرمت مجسمه مشهور ابوالهول پایان یافته و این مجسمه زیبا از حدود یک ماه دیگر و از نیمه ماه سپتامبر و همزمان با آغاز تعطیلات سال نو میلادی در بیشتر کشورها، میزبان گردشگران خواهد بود.

پروژه مرمت ابوالهول حدود چهار سال قبل شروع شده و قرار بود طی دو سال پایان یابد، اما بدلیل ناآرامیهای مصر که به مرگ هزاران  تن و برکناری دو رئیس جمهور انجامید، چهار سال به طول کشید.

ابوالهول که چگونگی ساخت آن همچنان به صورت یک راز باقیمانده، مجسمه شیری با بدن انسان ساخته شده از سنگ آهک است که در سال 1816 توسط کاپیتان کاویجیالا کشف شد.

این مجسمه با حدود 74 متر طول، شش متر عرض و حدود 20 متر ارتفاع  به دستور فرعون خفرع در کرانه شرقی رود نیل در مجاورت اهرام ثلاثه شد بنا شد و همواره مقصد نخست گردشگران مصر به شمار می رود.

مجموعه اهرام ثلاثه و مجسمه ابوالهول در سال 1979 در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسیده و قرار است بزرگترین مجتمع گردشگری آفریقا در جوار آنها با هزینه ای حدود سه میلیارد دلار احداث شود که از امکانات متنوعی شامل دهها هتل‌، بازار، پارک آبی، رستوران و یک فرودگاه کوچک بهره می برد.

بر اساس آمارها از زمان برکناری «حسنی مبارک» از ریاست جمهوری مصر در سال 2011، روند کاهش گردشگران این کشور آغاز شد که حاصل آن کاهش 5 میلیون نفری گردشگران مصر در سال 2011 نسبت به سال 2010، سال رویایی‌ صنعت گردشگری این کشور بود که توانست در جمع 10 مقصد برتر گردشگری جهان جای گیرد و میزبان 15 میلیون گردشگر باشد.

البته در سال 2011 تعداد گردشگران مصر نسبت به سال 2010 نزدیک به دو میلیون نفر افزایش یافت، اما با برکناری «محمد مرسی» از ریاست جمهوری مصر در سال 2013، این کشور تنها میزبان 9 میلیون و 500 هزار گردشگر بود.

در این شرایط مقامات صنعت گردشگری مصر که صنعت گردشگری یکی از ارکان اقتصاد کشورشان بوده و حدود شش میلیون نفر از نیروی کار مصر به طور مستقیم و غیر مستقیم در این صنعت به کار اشتغال دارند، امیدوارند که بازگشایی ابوالهول روند بازگشت گردشگران به این کشور را سرعت بخشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار