امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۶:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126187
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
رضا وهاب کاشانی رئیس یازدهمین کنگره اوروتز و پروتز ایران در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در رابطه با مشکلات افراد مبتلا به دیابت در ایران ...

رضا وهاب کاشانی رئیس یازدهمین کنگره اوروتز و پروتز ایران در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در رابطه با مشکلات افراد مبتلا به دیابت در ایران تصریح کرد: یکی از بارزترین مشکلات افراد مبتلا به دیابت زخم‌های ایجاد شده در پاها است و این یکی از دغدغه‌های این افراد است که باید مرتفع شود.

وی افزود: باید برای این افراد در مرحله اول کاری کرد تا دچار زخم در پا نشوند و در مراحل بعد از گسترش زخم و در نهایت قطع عضو پیشگیری کرد که این پیشگیری مستلزم داشتن کفش مناسب برای افراد مبتلا به دیابت است.

وهاب کاشانی خاطرنشان کرد: افراد مبتلا به دیابت معمولاً افرادی هستند که سالها به جامعه خدمت کرده‌اند و اکنون مبتلا به دیابت شده‌اند بنابراین کاستن از این دغدغه کمترین خدمتی است که می‌توان به این افراد کرد.

رئیس یازدهمین کنگره ارتوز و پروتز ایران تصریح کرد: علم تولید این کفش وجود دارد ولی تجهیزات لازم که نیازمند تکنولوژی بالاست موجود نیست. این مشکل بزرگ در عرصه تولید کفش‌های دیابتیک است. دولت باید در راستای حل این مشکل تلاش کند و با حمایت مالی به متخصصان این بخش کمک کند تا این سد را از پیش رو برداریم.

وی افزود: در نمایشگاه جانبی کنگره امسال شاهد تحرک در عرصه تولید کفش‌های دیابتیک هستیم که با وجود اهمیت، بسیار جزئی و ناکافی است اما در کل امیدوار کننده است.

وهاب کاشانی تأکید کرد: کشورهای غربی در این عرصه موفق بودند. کفش‌های دیابتیک با کیفیت بالا تولید کرده‌اند و توانسته‌اند مشکل و دغدغه افراد دیابتی را رفع کنند پس این کار شدنی است.

رئیس یازدهمین کنگره اورتز و پروتز ایران گفت: یکی از بهترین کشورها در عرصه تولید کفش دیابتیک کشور اسپانیاست که کفش‌هایی با کیفیت بالا و با قیمتی در حدود 150 تا 250 یورو تولید می‌کند، اگر این کفش‌ها را وارد کشور کنیم با توجه به حق گمرکی آن قیمتی بیش از 300 یورو خواهد داشت که پرداخت این مبلغ از توان بسیاری از دیابتی‌ها در داخل کشور خارج است.

یازدهمین کنگره ارتوز و پروتز ایران از امروز شنبه تا روز دوشنبه 26 آبان در سالن همایش‌های رازی در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار