امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۹:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126190
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
فرهاد تجری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص حادثه اسیدپاشی و ارتباط دادن از سوی برخی رسانه‌ها به امر به معروف ...

فرهاد تجری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص حادثه اسیدپاشی و ارتباط دادن از سوی برخی رسانه‌ها به امر به معروف و نهی از منکر گفت: با هیچ حرام و منکری نمی‌شود مروج فرهنگ معروف شد و کسانی که این امر را مرتبط با امر به معروف و نهی از منکر می‌دانند یا کافر هستند یا بیمار وگرنه در جامعه ما حداقل در قانون مجازات اسلامی برای افعال حرام مجازات پیش‌بینی شده است.

وی افزود: اگر خانمی مسائل شرعی و حجاب را رعایت نکند حاکمیت به عنوان نماینده عموم مردم وظیفه برخورد دارد که دستگاه قضایی و نیروی انتظامی به صورت خاص ورود می‌کند به همین جهت ضرورتی برای حضور افراد برای برخورد با منکرات نیست.

تجری خاطر نشان کرد: در هر صورت تا زمانی که متهم دستگیر نشود نمی‌توانیم قضاوت کنیم که نیت او از اسیدپاشی چه بوده است. معمولا در جرایم سریالی مانند اسیدپاشی در بررسی‌هایی که بعدا به عمل می‌آید عواملی نظیر عوامل روانی، خانوادگی و یا سرخوردگی‌های اجتماعی ریشه در بروز اینگونه جرایم دارد.

نایب رئیس سابق کمیسیون قضایی مجلس در پایان با اشاره به اینکه اسیدپاشی تنها مختص کشور ما نیست و در کشورهای دیگر نیز رخ داده است، گفت: در این پرونده تا دستگیری متهم نمی‌توان نظر دقیقی را ارائه کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار