امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۰۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126193
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نوروزی در نشست خبری خود با اشاره به اینکه طرح آمارگیری حمل و نقل و ترافیک تهران بر پایه

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نوروزی در نشست خبری خود با اشاره به اینکه طرح آمارگیری حمل و نقل و ترافیک تهران بر پایه فعالیت‌های روزانه شهروندان یکی از کارهای ضروری است که قرار است با همکاری دانش‌آموزان و معلمان طی 25 و 26 آبان‌ماه در شهر تهران به انجام برسد، اظهار داشت: متخصصان و برنامه‌ریزان امور حمل و نقل در تشریح هدف‌های این بررسی آماری، بهبود سیستم حمل و نقل، کاهش تقاضای سفر، افزایش سرعت در شبکه و کاهش آلودگی هوا را از پیامدهای مثبت کاربرد نتایج این آمارگیری در مطالعات حمل و نقل بر مبنای فعالیت شهروندان تهران بیان داشتند.

وی خاطرنشان کرد: در راستای آماربرداری مدل ساخت حمل و نقل و ترافیک شهر تهران، این شرکت با همکاری وزارت آموزش و پرورش شهر تهران نسبت به آمارگیری شهروندان اقدام خواهد کرد.

نوروزی بیان داشت: پرسشگران (معلمان و دانش‌آموزان) با حضور در بین همسایگان نسبت به مطرح کردن سؤالاتی اقدام خواهند کرد و اطلاعات سفرهای روزانه خانوارها را ثبت می‌کنند.

وی اظهار امیدواری کرد: تمامی شهروندان با معلمان و دانش‌آموزان همکاری کنند تا بتوان آمار دقیقی از سفرهای روزانه شهروندان را به ثبت برسانند.

نوروزی گفت: 3500 معلم و 200 هزار دانش‌آموز در جمع‌آوری آمارهای سفرهای روزانه شهروندان با شرکت مطالعات حمل و نقل و ترافیک تهران همکاری خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت مطالعات جامع حمل و نقل ترافیک تهران گفت: به دنبال افزایش مالکیت خودرو تا مرز 3 میلیون دستگاه در دهه‌های اخیر، تعداد سفرهای سواره روزانه در شبکه‌ معابر شهر تهران به مرز 18 میلیون سفر رسیده است که این حجم از سفرها علاوه بر اتلاف وقت شهروندان، مصرف نزدیک به 11 میلیون لیتر بنزین و 4 میلیون لیتر نفت گاز در روز به دنبال داشته و موجب آلودگی محیط‌ زیست و تهدید سلامت شهروندان شده است.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر ازدیاد حجم ترافیک خودروها باعث افزایش تصادفات، خسارات مادی و جانی ناشی از آن شده است و هر ساله نزدیک به یک‌هزار قربانی در تصادفات رانندگی در شهر تهران می‌شود که اگر آمار تعداد مجروحان، ضررهای مالی ناشی از تصادفات، میزان زمان ثبت شده در راهبندان‌ها و آلودگی‌های زیست‌محیطی را به آن اضافه کنیم، تنها به گوشه‌ای از عوارض ترافیک ناسالم تهران اشاره شده است.

نوروزی با تأکید بر اینکه برای هر پروژه عمرانی و بزرگراهی، پیوست ترافیکی اعمال می‌شود، گفت: هم‌زمان با ثبت آمار حمل و نقل ترافیکی در چهار بزرگراه اصلی از جمله همت، چمران، امام علی(ع) و بعثت ،آمار ورودی‌ها و خروجی‌ها ثبت خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها