امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12620
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۲۶
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، نشست رسانه‌ای نمایش «یرما» صبح امروز 18 خرداد ماه با حضور علی رفیعی کارگردان نمایش، حمید پورآذری مشاور کارگردان و یلدا ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، نشست رسانه‌ای نمایش «یرما» صبح امروز 18 خرداد ماه با حضور علی رفیعی کارگردان نمایش، حمید پورآذری مشاور کارگردان و یلدا عباسی، ساناز روشن، شهلا ندری، مهدی اعتماد، مسعود جهانبخش، مجتبی آقامیرزایی و سارا رسول زاده بازیگران «یرما» در سالن امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

در بخشی از این نشست علی رفیعی به بیان انتخاب بازیگران نمایش «یرما» پرداخت و گفت: در این گروه جدید متوجه شدم که میانگین بازیگران با استعداد زن بیشتر از مرد است بنابراین چون دنبال اثری بودم که پس زمینه روانشناختی نداشته باشد «یرما» را انتخاب کردم. در حال حاضر از حضور این 12 بازیگر جوان نه تنها به خودم می بالم و به آنها افتخار می کنم بلکه همه آنها را روی سرم می گذارم و تا زمانی که انرژی و توان دارم با آنها کار خواهم کرد.

رفیعی بیان کرد: یک گروه برای ماندگاری احتیاج به استقرار در یک مکان ثابت دارد تا بشود نام گروه رویش گذاشت. نه من  74 ساله و نه این جوانان هیچکدام جستجوهایمان در هنر نمایش و یافتن و آموختن شیوه های مختلف بازیگری تمام نشده است. چون این آغازی بیش نیست اما برای کسی اهمیتی ندارد.

این کارگردان پیشکسوت درباره استقبال از این نمایش گفت: در این 12 شب که از اجرا گذشته است من به ندرت تماشاگران تئاتری را دیده ام و آن‌هایی که مدعی آموزش هستند هنوز به دیدن نمایش نیامده اند. متاسفانه در هیچ یک از مقاطع تاریخی این سالها تئاتر به عنوان یک ضرورت فرهنگی اجتناب ناپذیر شناخته نشده است. البته همه این تقصیرها به گردن دولت نیست.

به گزارش فارس، در پایان این علی رفیعی از اجرای نمایشی جدید با همکاری محمد چرمشیر و گروه جوان بازیگرانش همراه با تعدادی از بازیگران قبلی‌اش خبر داد که این روزها در مرحله‌ی مقدماتی است.

گزارش فارس حاکی است، نمایش «یرما» نوشته فدریکو گارسیا لورکا با ترجمه احمد شاملو و طراحی و کارگردانی علی رفیعی هر شب ساعت 20 در تالار سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود.
 
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار