امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126200
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
ملاحت اکبر فهیمی کاردرمانگر در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت درمان فارس درباره خدمات موردنیاز مددجویان توانبخشی روانی، تصریح کرد: در توانبخشی روانی ما ...

ملاحت اکبر فهیمی کاردرمانگر در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت درمان فارس درباره خدمات موردنیاز مددجویان توانبخشی روانی، تصریح کرد: در توانبخشی روانی ما نیازمند اماکنی هستیم که با ایجاد فرصت شغلی و انجمن‌هایی متشکل از مددجویان توانبخشی روانی مشکلات این مددجویان در کنار یکدیگر مطرح شده و تشریک مساعی کنند.

وی درباره مشکل پوشش بیمه‌ای خدمات توانبخشی به ویژه کاردرمانی، گفت: این مشکل با همکاری وزارت بهداشت و وزارت کار در حال رفع شدن است و ان شاءالله این خدمات تحت پوشش بیمه‌های پایه قرار خواهد گرفت.

اکبر فهیمی افزود: از آنجا که خدمات توانبخشی طولانی مدت است، هزینه‌های درمان این افراد بسیار بالاست،‌بنابراین حمایت دولت از این خانواده‌ها مشکل مالی را تا حدی رفع می‌کند.

این کاردرمانگر طیف وسیع این رشته و لزوم همکاری با ارگان‌های مختلف را از دیگر مشکلات رشته کاردرمانی عنوان و تصریح کرد:‌ باید با ارگان‌های مختلف مانند بیمه و سازمان بهزیستی همکاری داشته باشیم که این مهم نیازمند ارتباط ما با وزارتخانه‌ها و مراکز دولتی است.

وی گفت: برای مثال حضور کاردرمانگرها در مراکز شهرداری ضروری است، چرا که مناسبت‌سازی شهر و ایجاد فضای مناسب مانند پارک‌های مخصوص افراد معلول، اتوبوس‌ها و تاکسی‌های خاص معلولان در حیطه وظایف شهرداری است که با حل این مشکلات معلولان خواهند توانست حضور بیشتری در جامعه داشته باشند.

اکبرفهیمی خاطرنشان کرد: اگر کاردرمانی بخواهد به عنوان یک رشته بسیار مؤثرتر در جامعه مطرح شود، باید با همکاری ارگان‌های دیگر شهری ساخته شود که در آن فرصت بیشتری به افراد معلول در اجتماع داده شود.

این کاردرمانگر درباره خدمات سازمان بهزیستی به مددجویان کاردرمانی، گفت: سازمان بهزیستی توانایی ارائه کمک مالی زیادی به این افراد نیازمند را ندارد و نمی‌تواند بودجه زیادی را به این امر اختصاص دهد، بنابراین خانواده‌ها بار مالی زیادی را به دوش می‌کشند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها