امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12621
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۲۶
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا سرشار؛ نویسنده و منتقد ادبی، درباره این مجموعه گفت: این مجموعه گردآوری داستان‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا سرشار؛ نویسنده و منتقد ادبی، درباره این مجموعه گفت: این مجموعه گردآوری داستان‌های کوتاه 20 نویسنده برای گروه سنی نوجوانان است.

این نویسنده افزود: در این مجموعه تمامی داستان‌هایی که درباره انقلاب اسلامی نوشته شده بودند و از نظر ادبی و ساختاری حرفی برای گفتن داشتند، در طی سال‌های پس از انقلاب جمع‌آوری و برای این مخاطبان ارائه شده است.

وی با بیان اینکه داستانی را نمی‌توان یافت که در مورد انقلاب نوشته شده باشد و از نظر ادبی هم حائز اهمیت باشد و در این مجموعه آورده نشده باشد، ادامه داد: در این هفت مجلد حدود 35 داستان کوتاه از 20 نویسنده گردآوری شده است. پنج مجلد از این مجموعه پیش از این در دهه 70 منتشر شده بود که الآن بعد از 15 سال تجدید چاپ می‌شوند. دو جلد دیگر نیز به این مجموعه افزوده شد که برای اولین‌بار منتشر خواهد شد.

سرشار در ادامه به جلدهای تازه‌ چاپ از مجموعه «قصه‌های انقلاب» اشاره کرد و یادآور شد: این مجلدها که در سلسله مذکور به عنوان چهارمین و هفتمین کتاب تعریف شده‌اند، «امام می‌آمد» و «نوشته روی دیوار» نام گرفته‌اند. در «نوشته روی دیوار» داستان‌هایی با عناوین «تفنگ» نوشته محمدرضا بایرامی، «سنگ و شیشه» اثر مصطفی خرامان، «شبی برای شعارنویسی» نوشته هاجر زمانی، «عکس» اثر غلامرضا آبروی و «نوشته روی دیوار» نوشته سید ناصر هاشمی ارائه شده است. همچنین در مجموعه «امام می‌آمد» داستان‌هایی با اسامی «امام می‌آمد» نوشته بهار طائرپور، «یکی از همین مردم» اثر وجیهه علی‌اکبری سامانی، «مرد پریشان» نوشته احمد عربلو، «شب‌های حکومت نظامی» اثر خسرو آقا یاری و «اعلامیه» نوشته مهدی کردفیروزجایی گردآوری شده است.

این نویسنده با بیان اینکه انتشارات سوره مهر در نظر دارد مجلدهای یک تا سه این مجموعه را پس از پانزده سال تجدید چاپ کند، ادامه داد: «به دنبال پدر»، «پای تخته سیاه» و «همه گفتند مرگ بر شاه» عناوین این مجلدات است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها