امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۵:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126211
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، عصر امروز با حضور همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در دانشگاه علامه طباطبایی تفاهمنامه همکاری بین بهزیستی و ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، عصر امروز با حضور همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در دانشگاه علامه طباطبایی تفاهمنامه همکاری بین بهزیستی و دانشگاه علامه طباطبایی به امضاء رسید.

در این مراسم که حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی حضور داشت، رئیس سازمان بهزیستی اظهار امیدواری کرد که این تفاهمنامه همکاری منجر به خدمات دوسویه شود.

سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در مراسم امضای تفاهمامه همکاری‌های بهزیستی با دانشگاه علامه اظهار داشت: خوشبختانه شرایط جدیدی در دولت یازدهم فراهم شده است که همکاری‌های نزدیکی بین دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی بیش از گذشته صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: یکی از نواقصی که در سال گذشته در دانشگاه‌ها و به ویژه دانشگاه علامه طباطبایی را تهدید کرده است عدم همکاری با دستگاه‌های اجرایی بوده است به طوری که در یکسال گذشته یکی از اصلی‌ترین سیاستهای این دانشگاه تعامل و همکاری با دستگاه‌های اجرایی بوده به طوری که در این مدت عقد تفاهنامه‌ها و همکاری‌ها نسبت به گذشته بیش از 3 برابر شده است.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی خاطرنشان کرد: این دانشگاه پتانسیل بسیار خوبی هم از لحاظ دانشجویی و هم اساتید و کارشناسان دارد و ما می‌توانیم این سرمایه بالقوه را بیش از گذشته در اختیار نیازهای کشور قرار دهیم.

وی افزود: دانشگاه علامه طباطبایی حدود 16 هزار دانشجو و 435 عضو هیأت علمیه دارد که بر اساس جذب جدید هیأت علمی، 80 تا 90 نفر برای عضویت در هیأت علمی دانشگاه فراخوان و گزینش خواهند شد.

وی همچنین به پتانسیل و ظرفیت دانشگاه علامه طباطبایی اشاره کرد و گفت: بسیاری از نظریه پردازان و مسئولان سطح بالای کشور از خانواده بزرگ دانشگاه علامه هستند که این از افتخارات این مجموعه محسوب می‌شود.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: بسیاری از رشته‌هایی که در این دانشگاه تدریس می‌شود مرتبط با سازمان بهزیستی است که تعاون - مددکاری اجتماعی و روانشناسی اشاره کرد.

سلیمی ادامه داد: با پتانسیلی که در دانشگاه وجود دارد می‌تواند با سازمان بهزیستی ارتباط تنگاتنگی را داشته باشد و امیدواریم این تعامل و همکاری بیش از گذشته فراهم شود.

وی ادامه داد: نخستین گام در حوزه همکاری بین بهزیستی و دانشگاه در بخش پژوهش است و دانشجویان و اساتید می‌توانند در حوزه‌های مرتبط با سازمان بهزیستی همکاری داشته باشند.

سلیمی خاطرنشان کرد: بهزیستی با توجه به ظرفیت و پتانسیلی که دارد از اهمیت، جایگاه و تاثیرگذاری مطلوب‌تری بین سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها برخوردار است و دانشگاه علامه می‌تواند با توجه به ظرفیت موجود در بخش علمی و فرهنگی و در راستای خدمت به بهزیستی گام بردارد.

به گزارش فارس، در ادامه این مراسم هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به نوسازی صورت گرفته در سازمان بهزیستی گفت: تحول و نوسازی در سازمان از دو سال گذشته کلید خورده است و ما توانستیم سند راهبردی جامع را تدوین کنیم که یکی از استراتژی‌های این سند افزایش شرکای بهزیستی بود.

وی با بیان اینکه تمام خدمات بهزیستی در حوزه رفاه اجتماعی و علوم انسانی ارائه می‌شود، گفت: خدمات بهزیستی در 3 فصل و 159 عنوان فعالیت، مدیریت می‌شوند.

هاشمی ادامه داد: مداخلات اجتماعی، مباحث پیشگیری، توانبخشی، حمایتی از جمله خدمات سازمان بهزیستی محسوب می‌شود که البته سازمان در دو سال گذشته تاکید ویژه‌ای را بر بحث پیشگیری داشته است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: این تفاهم‌نامه شروع خوبی برای اثربخشی فعالیتهای مشترک بهزیستی در دانشگاه علامه خواهد بود، ما بنا داریم ارتباط بین دانشگاه و بهزیستی را گسترش دهیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به مرکز آینده پژوهی گفت: با راه اندازی این مرکز اقدامات بسیار مطلوبی صورت گرفته است و ما علاقه داریم از ظرفیت دانشگاه علامه و پتانسیل موجود در آن استفاده کنیم.

هاشمی ادامه داد: دانشگاه علامه از لحاظ ظرفیت و پتانسیل موجود می‌تواند به سازمان بهزیستی کمک کند و ما می‌توانیم به واسطه اساتید و دانشجویان این دانشگاه، سازمان بهزیستی را شکوفا کنیم و در مقابل نیز بهزیستی امکاناتی دارد که می‌توان این امکانات را برای حمایت از دانشجویان بی بضاعت به کار بگیرد.

وی با اشاره به تفاهمنامه بین دانشگاه علامه و بهزیستی گفت: برای تدوین تفاهمنامه 6-5 ماه زمان برده است و تلاش شده است از ظرفیت دو مجموعه استفاده بهینه و لازم برده شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: این سازمان هم‌اکنون 28 هزار مرکز دارد که از این تعداد 11 هزار مرکز شبانه‌روزی هستند و دانشجویان و اساتید می‌توانند در ارائه خدمات در این مراکز بهزیستی را همراهی کنند.

هاشمی تصریح کرد: سازمان بهزیستی در برنامه‌های خود توجه ویژه‌ای به موضوع پیشگیری برای آحاد جامعه داشته است و این در حالی است که متاسفانه سرانه پیشگیری در کشور ما پایین است و باید بتوان با تلاش و همکاری این سرانه را افزایش داد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور به دبیرخانه سالمندان و مناسب‌سازی اشاره کرد و گفت: این دو دبیرخانه بسیار مهم و حائز اهمیت در سازمان بهزیستی مستقر است و دانشگاه علامه می‌تواند در ارائه خدمات مطلوب‌تر این دو دبیرخانه را کمک کند.

هاشمی گفت: متاسفانه به دلیل تصادفات بسیار زیاد در کشور تعداد افراد ورودی به سازمان افزایش یافته است به طوری که جهت نگهداری و درمان یک فرد ضایعه‌نخاعی در سال 100 میلیون تومان از سوی سازمان بهزیستی هزینه می‌شود.

به گزارش فارس، تفاهم‌نامه بین بهزیستی و دانشگاه علامه طباطبایی با هدف تاسیس اتاق همکاری‌های بهزیستی و دانشگاه علامه طباطبایی به امضاء رسید که از اهداف تاسیس این اتاق تعمیق و توسعه همکاری‌ها و انجام فعالیتهای علمی - پژوهشی، آموزشی و ارائه خدمات تخصصی مورد نیاز دو طرف و همچنین همکاری در ایجاد بستر مناسب جهت گسترش ارتباطات فعال و موثر متقابل است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها