امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126215
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری اینترفکس گزارش داده است که «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهور اوکراین امروز دستور به لغو

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری اینترفکس گزارش داده است که «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهور اوکراین امروز دستور به لغو خودمختاری در برخی مناطق شرقی این کشور داده است.
بر اساس خبر رویترز، رئیس‌جمهور اوکراین امروز علاوه بر لغو خودمختاری مناطق شرقی، دستور بسته شدن دفاتر نهادهای دولتی و بانک‌ها در مناطق بحران‌زده شرق را نیز صادر کرد.
وی همچنین در واکنش به برگزاری انتخابات تعیین اعضای پارلمان در این مناطق، حق‌السهم این مناطق از بودجه عمومی کشور را قطع کرد.
بر اساس متن حکم ابلاغی پروشنکو که در پایگاه اینترنتی دفتر ریاست‌جمهوری اوکراین منتشر شده، رئیس‌جمهور دستور بسته شدن دفاتر تمامی شرکت‌ها، موسسات و سازمان‌های دولتی را در استان‌های دونتسک و لوهانسک صادر کرده و گفته که کارمندان این ادارات و نهادهای دولتی باید ظرف یک هفته از منطقه خارج شده و در صورت امکان، تجهیزات و مدارک موجود را به همراه خود منتقل کنند.
اوکراین از اواخر سال گذشته در پی خودداری دولت وقت از امضای پیمان تجارت آزاد با اتحادیه اروپا تظاهرات غربگرایان را شاهد بود. همان تظاهرات‌ها و عدم پایبندی معترضان مورد حمایت غرب به توافقنامه‌ای که در اسفند ماه با حضور نمایندگان کشورهای اروپایی در کی‌یف امضا شد، به سقوط دولت منجر شد.
روی کار آمدن دولتی غربگرا در اوکراین شکل‌گیری اعتراضات در مناطق شرقی و جنوبی این کشور که عمدتا روس‌تبار هستند را موجب شد. جدایی کریمه از اوکراین در جریان همه‌پرسی عمومی و کشته شدن بیش از 2600 نفر در پی درگیری‌های مسلحانه میان استقلال‌طلبان و ارتش اوکراین، از نتایج این مناقشات بوده است.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها