امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126219
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
 به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، دولت آرژانتین مانور نظامی ناو جنگی «HMS» ...

 به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، دولت آرژانتین مانور نظامی ناو جنگی «HMS» انگلیس را که شامل شلیک 136 گلوله در جزایر مالویناس بود محکوم و اعلام کرد، این اقدام تخطی از قطعنامه 49/31 مجمع عمومی سازمان ملل می‌باشد زیرا بر اساس آن 2 کشور آرژانتین و انگلیس باید از هرگونه اقدام یک جانبه در مورد جزایر مالویناس پرهیز کنند.

در بیانیه دولت آرژانتین همچنین گفته شده که مانور نظامی انگلیس در جزایر مالویناس یک اقدام تحریک‌آمیز علیه این کشور آمریکای لاتینی محسوب می‌شود.

مقامات انگلیس نیز در پاسخ به بیانیه دولت آرژانتین اظهار کرده‌اند: این مانور نظامی یک تمرین معمولی بوده و نباید به عنوان یک اقدام تحریک‌آمیز تلقی گردد.

به گزارش فارس، جزایر مالویناس نزدیک به 2 قرن است که منشأ جنگ و درگیری بین آرژانتین و انگلیس می‌‌باشد؛ جنگی که در سال 1982 بر سر این جزایر رخ داد به کشته شدن 650 نظامی آرژانتینی و 255 نظامی انگلیسی انجامید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها