امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126231
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «میشل باچلت» رئیس جمهور شیلی طی مصاحبه‌ای با یکی از شبکه‌های داخلی این کشور ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «میشل باچلت» رئیس جمهور شیلی طی مصاحبه‌ای با یکی از شبکه‌های داخلی این کشور ضمن توصیف دوران سخت زندگی خود در زمان حکومت «آگوستو پینوشه» دیکتاتور سابق شیلیایی و همچنین چگونگی دستگیری و تبعید پدرش در آن دوران اعلام کرد که خود نیز یکی دیگر از قربانیان این دوران بوده و از این پس قصد دارد تلخی آن را فراموش کرده و با خیالی آسوده به زندگی خود ادامه دهد.

«باچلت» در طول این مصاحبه پس از شرح بسیاری از شکنجه‌های روانی و جسمانی خود در این مدت تأکید کرد که فرد خوش‌شانسی محسوب می‌شود، چرا که همانند سایر بازداشت‌شدگان آن دوران زیر حجم زیاد شکنجه‌ها جان خود را از دست نداده است.

وی در ادامه تصریح کرد: تعداد زیادی از هم وطنانش در زندان «ویلاگریمالدی» واقع در «سانتیاگو» پایتخت شیلی در آن زمان اعدام و یا ناپدید شده‌اند.

رئیس جمهور شیلی در بخشی از سخنانش خاطرنشان کرد که مدت زمان حبس خود در اتاق شکنجه «ویلاگریمالدی» را به همراه مادرش به خاطر دارد و مدت زمان زیادی گذشته تا بتواند این مسئله را برای خود هضم کند.

«باچلت» در ادامه صحبت‌هایش بیان کرد: من شکنجه‌های روحی و روانی زیادی را تحمل کردم ولی خوشبختانه هیچ‌گاه شوک الکتریکی بر روی تخت‌های فلزی را تجربه نکردم.

وی همچنین ضمن بازگو کردن خاطراتی از زندگی پدرش تصریح کرد: «ژنرال آلبرتو باچلت» به اتهام وفاداری‌اش به «سالوادور آلنده»‌رئیس جمهور سابق شیلی دستگیر شده و در سال 1974 (1353) زیر شکنجه‌های سخت نظام دیکتاتوری «پینوشه» درگذشت.

«باچلت» در طول این مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد که این سؤال همچنان در ذهن او جای دارد که سرگذشت «لوپز آریانو» رهبر حزب سوسیالیست شیلی پس از دستگیری وی در سال 1975 (1354) توسط نیروهای «پینوشه» چه شده است.

وی در این خصوص اذعان داشت: برایم مهم است که بدانم سرگذشت «آریانو» به کجا رسیده است، او نیز ناپدید شده و یا جان خود را از دست داده و یا شاید در جای دیگری از این دنیای پهناور به زندگی خود ادامه می‌دهد.

به اعتقاد «باچلت»، «آریانو» به زور تهدیدهای فراوان همچنان به صورت گمنام در حال زندگی می‌باشد.

به گزارش فارس، «آگوستو پینوشه» از نظامیان شیلی بود که در کودتای 1973 شیلی (11 سپتامبر سال 1973) دولت سوسیالیست «سالوادور آلنده» را سرنگون کرد و به مدت 17 سال ریاست جمهوری شیلی را تا سال 1990 به عهده داشت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها