امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۲۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126235
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 7
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مساله حضور نظامی آمریکا در «اوکیناوا»، یکی از مسائل مطرح و تاثیرگذار برای انتخابات روز ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مساله حضور نظامی آمریکا در «اوکیناوا»، یکی از مسائل مطرح و تاثیرگذار برای انتخابات روز یکشنبه فرماندار در این جزیره ژاپن تبدیل شده است.
روزنامه واشنگتن پست در گزارشی درباره انتخابات برای تعیین فرماندار جدید «اوکیناوا»، به دغدغه ذهنی رای‌دهندگان ژاپنی به خاطر مساله پایگاه‌های آمریکایی در این جزیره ژاپنی پرداخت.
این پایگاه با بیان اینکه براساس نظرسنجی‌ها حامی از پیروزی «تاکشی اوناگا» فرماندار جدید و پیروز انتخابات می‌شود، می‌نویسد: «برای اولین بار شاهدیم که پایگاه‌های نظامی آمریکا به محور مبارزات انتخاباتی در اوکیناوا تبدیل شده هستند».
واشنگتن پست در ادامه گزارش نوشت: «در یک احتمال جدایی دیگری از سنت سیاسی جاری، اوکیناوا به سمت انتخاب نامزدی می‌رود که رویکرد انطباق ناپذیری در قبال ارتش آمریکا دارد».
به گفته این رسانه آمریکایی، موضع انتخاباتی اصلی اوناگا این است که هیچ نظامی جدید آمریکایی نباید در اوکیناوا مستقر شده و همچنین هواپیماهای «اوسپریس» که بسیاری از ساکنان اوکیناوا آنرا خطرناک می‌دانند، نباید در پایگاه‌های واشنگتن استقرار یابد.
این سیاستمدار ژاپنی متعهد شده طرح جابجایی پایگاه «فوتنما» در مرکز اوکیناوا به یک منطقه دورافتاده‌تر را متوقف کند چرا که او خواهان بستن ان اسنت و نه جابجایی پایگاه.
واشنگتن پست در پایان گزارش خود خاطرنشان می‌کند: «مخالفت اوناگا با جابجایی پایگاه به همراه اعتبار شخصی وی به عنوان شخص محافظه‌کار، به او این امکان را داده که حمایت گسترده‌ای را به خود جلب کند».

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار