امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۸:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126241
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، جبهه «حمص» در مرکز سوریه از جمله جبهه‌هایی است که ارتش و نیروهای مسلح این کشور در آن ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، جبهه «حمص» در مرکز سوریه از جمله جبهه‌هایی است که ارتش و نیروهای مسلح این کشور در آن حضور فعالی دارند و این امر ناشی از اهمیت استراتژیک استان حمص و ریف آن در بحران سوریه است که به عنوان حلقه‌ای ارتباطی میان شمال و جنوب سوریه چه برای ارتش سوریه و چه گروهک‌های مسلح عمل می‌کند.

در این راستا نیروهای ارتش سوریه با ادامه عملیات خود در مناطق مختلف حمص مواضع گروهک‌های مسلح در منطقه «الحوله» و شهرک «المشیرفه» واقع در ریف شرقی حمص و شهر «الرستن» و کوی «الوعر» در شهر حمص را هدف گرفت و منهدم کرد.

اما از کوی «الوعر» در شهر حمص گزارش می‌رسد که مصالحه در این شهر میان ارتش سوریه و گروهک‌های مسلح مستقر در این کوی که تلاش‌های بسیاری برای به نتیجه رسیدن آن انجام شده، مسکوت مانده، تا الوعر همچنان گره پیچیده و باز نشده شهر حمص باقی بماند.

مسکوت ماندن مصالحه و آشتی ملی در کوی الوعر موجب شده تا عناصر مسلح مستقر در این کوی جرات بیشتری به خود دهند و بر آزار و تهدیدات خود علیه اهالی منطقه بیفزایند که خواهان پایان دادن به حضور این عناصر و گروهک‌های مربوطه‌اشان هستند.

در منطقه «جبل الشاعر»، در ریف شرقی حمص که میدان نفتی بسیار مهم «حقل الشاعر» در آن قرار دارد و داعش تلاش‌های چندین باره‌ای برای تصرف این منطقه و این میدان نفتی انجام داده، گزارش شده که نیروهای ارتش سوریه شب گذشته بار دیگر حمله عناصر وابسته به داعش در این منطقه را خنثی کرده و در جریان آن ده‌ها نفر از آنها را به هلاکت رساندند ومواضع خود اطراف این منطقه را تا جای ممکن مستحکم کردند تا آماده مقابله با هرگونه حملات آتی گروهک‌های مسلح به این نقطه باشند.

منابع خبری سوری از آزادسازی منطقه حقل الشاعر بدست سرهنگ «سهیل الحسن» معروف به «ببر» در میان مردم سوریه، خبر داده و فیلمی از وی در پایگاه‌های اینترنتی منتشر کردند که در آن سهیل الحسن ضمن تشویق نیروهای خود با مقابله با تروریسم و ریشه کن‌سازی این پدیده در سوریه تاکید می‌کند که مرگ با شرف و عزت را بر زندگی زیر بار ذلت و خواری ترجیح می‌دهد.

 

 

 انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها