امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126255
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری اینترفاکس روسیه، مقامات مسکو اعلام کردند که پنجمین کاروان حامل کمک‌های

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری اینترفاکس روسیه، مقامات مسکو اعلام کردند که پنجمین کاروان حامل کمک‌های بشردوستانه این کشور برای ساکنان اغلب روس‌تبار شرق اوکراین فردا وارد مناطق بحران‌زده این همسایه جنوبی می‌شوند.

مناطق شرقی اوکراین پس از روی کار آمدن دولت غرب‌گرا در کی‌یف و مخالفت ساکنان روس‌تبار شرق با سیاست‌های دولت مرکزی، به صحنه نبرد استقلال‌طلبان و ارتش بدل شده که این درگیری‌ها تاکنون به کشته شدن بیش از 3600 نفر و آوارگی صدها هزار شهروند منجر شده است.

مقامات اوکراین هم که به برگزاری انتخابات پارلمان محلی مناطق شرقی در اواخر مهر ماه معترض‌اند و آن را ناقض قرارداد صلح مینسک می‌دانند، امروز دستور تعطیلی دفاتر دولتی و بانک‌های شرق کشور را صادر کردند، مبالغ تخصیص یافته به استان‌های لوهاسنک و دونتسک در بودجه عمومی اوکراین نیز فعلاً به حساب‌های این دو منطقه بحران‌زده واریز نخواهد شد.

کاروان چهارم حامل کمک‌های روسیه جمعه 9 آبان ماه وارد خاک اوکراین شده بود. ورود این محموله به خاک اوکراین و تحویل کمک‌های انسانی به ساکنان، بخشی از مفاد توافق میان استقلال‌طلبان و دولت اوکراین است که روز 14 شهریور در پایتخت بلاروس و با حضور نمایندگان روسیه منعقد شد.

اولین کاروان کمک‌های بشردوستانه روسیه اواخر مرداد ماه و پس از امتناع مقامات کی‌یف از صدور مجوز عبور برای خودروهای روسی وارد اوکراین شده بود و باب جدال لفظی میان مقامات دو کشور را بار دیگر باز کرده بود.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار