امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۶:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12627
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۴
تعداد بازدید: 168
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در تونس، تعدادی از جمعیت‌ها و سازمان‌های مدنی تونسی روز گذشته جمعه خواستار تقدیم ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در تونس، تعدادی از جمعیت‌ها و سازمان‌های مدنی تونسی روز گذشته جمعه خواستار تقدیم شکایتی به سازمان ملل متحد علیه حکومت تونس به دلیل مشارکت آن در حمایت از تروریسم در اراضی سوریه شدند.

این جمعیت‌ها و سازمان‌های مدنی تاکید کردند که در قالب «جمعیت حمایت از مقاومت و سوریه» شماری از مسئولان حکومتی و مقامات دولتی تونس با فراهم کردن زمینه سفر افراد مسلح به سوریه و حمایت مالی و نظامی و همچنین آموزش نظامی به آنها در خونریزی‌های جاری در سوریه دست دارند.

این درخواست‌ها پس از آن ارائه شد که یک هیئت تونسی متشکل از خانواده‌های عناصر مسلح تونسی که در سوریه علیه نظام این کشور مبارزه می‌کنند و همچنین چندین خبرنگار و سیاستمدار تونسی برای گفت‌وگو با مقامات سوری و آزادی فرزندان و شهروندان خود که برخی از آنها در زندان‌های نظام سوریه به سر می‌برند، راهی دمشق شدند.

در این ارتباط نظام سوریه وعده آزادی 43 تروریست تونسی را داده است، به شرط آنکه دولت تونس خود انتقال آنها به تونس را برعهده بگیرد.

از زمان آغاز بحران سوریه تاکنون هزاران جوان تونسی سلفی تحت عنوان جهاد و مبارزه با نظام سوریه راهی این کشور شده و به صفوف گروه‌های تروریستی فعال در این کشور به خصوص جبهه النصره ملحق شده‌اند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها