امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126274
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
«محمدتقی میرزا‌جانی» مدیر ارتباطات شورای عالی قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  درخصوص تغییرات دور جدید

«محمدتقی میرزا‌جانی» مدیر ارتباطات شورای عالی قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  درخصوص تغییرات دور جدید طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم گفت: این طرح در سال آینده از نظر کلیات، تغییر چندانی ندارد اما در نحوه برگزاری مانند ورودی تغییراتی داریم. به این صورت که تا دوره اخیر در آزمون ورودی شرکت‌کننده‌ها با سخت‌گیری کمتری روبرو بودند و اغلب یک درجه بالاتر‌ از سطحشان پذیرش می‌شدند. تا این افراد طی حدود یک سال و در مسیر برگزاری طرح خود را ارتقا دهند.

دقت بیشتر در ورودی طرح ارزیابی قاریان و مدرسان

میرزا‌جانی در این خصوص ادامه داد: امسال به این نتیجه رسیدیم که اغلب این افراد تا پایان طرح نمی‌توانند حائز آن درجه شوند. این اتفاق هم در روند اجرای طرح ایجاد اختلال می‌کرد و هم باعث رنجش شرکت‌کنندگان می‌شد. از این رو از دور آینده در ورودی طرح با دقت و سخت‌گیری بیشتری عمل می‌شود تا قاریان و مدرسان قرآن کریم طبق سطح فنی و تواناییشان درجه‌بندی شده و در آزمون‌ها دچار مشکل نشوند.

بررسی دقیق صلاحیت داوطلبان طرح از سال آینده

وی از رویکرد جدی‌تر دبیر‌خانه طرح برای احراز صلاحیت داوطلبان در سال‌های آینده خبر داد و گفت: دبیرخانه طرح بنا دارد در دور جدید، به جز تعیین صلاحیت‌های نظری، عملی و مهارتی داوطلبان، صلاحیت‌های شخصیتی قاریان و مدرسان قرآن کریم را هم بررسی کند. البته این موضوع در سه دوره برگزار شده هم در دستور کار ما بوده اما این امر به صورت جدی‌تر از دور چهارم دنبال می‌شود.

میرزاجانی در پاسخ به این سؤال که اغلب شرکت‌کنندگان مفاد آزمون‌های نظری و عملی طرح را بسیار سخت می‌دانند، گفت: من قبول دارم که برخی از مفاد آزمون‌های نظری و عملی سخت است، اما غیرقابل دسترس نیست. همچنین شخصی که می‌خواهد سطحی را کسب کند باید برای آن زحمت بکشد. اگر از دوستانی که برای موفقیت در طرح وقت گذاشته‌اند سؤال کنید همه آنها کسب مدرک طرح ارزیابی را غیر قابل دسترس نمی‌دانند.

برگزاری جلسات پویا و موفق از ضروریات ارزیابی مدرسان قرآن کریم است

مدیر ارتباطات شورای عالی قرآن داشتن جلسات موفق و پویا را لازمه شرکت‌ مدرسان در طرح ارزیابی بیان کرد و گفت: مدرسان قرآن کریم ابتدا باید در آزمون‌های عملی توانمندی خود را در تدریس قرآن کریم اثبات کنند، همچنین کسی که به عنوان مدرس درجه یک در طرح شرکت می‌کند باید حداقل 10 سال سابقه تدریس داشته باشد. البته ما به این‌ها هم اکتفا نمی‌کنیم و با تحقیقات و تماس از برگزاری مطلوب جلسات این افراد کسب اطلاع می‌کنیم.

میرزاجانی از برگزاری جلسات کمیته محتوایی نشست تخصصی شورای عالی قرآن خبر داد و گفت: تاکنون برای برگزاری نشست تخصصی شورا سه جلسه کمیته محتوایی تشکیل شده و موضوعاتی مانند منویات مقام معظم رهبری و فقه‌القرائه در دستور کار است. البته درباره موضوعات نشست هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌ایم و در جلسات آتی، موضوعات نشست نهایی می‌شود.

برگزاری نشست تخصصی شورای عالی قرآن با نام استاد مولایی

وی از برگزاری نشست تخصصی با نام استاد مولایی خبر داد و گفت: نشست سال آینده به یاد استاد مولایی و به نام ایشان برگزار می‌شود تا شاید از این طریق نشست با نام این استاد عزیز قوت بیشتری بگیرد.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها