امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126287
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 168
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرتضی زینعلی، نماینده انجمن ناشران دانشگاهی و عضو کارگروه برگزاری نمایشگاه با اشاره به اهداف برگزاری این

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرتضی زینعلی، نماینده انجمن ناشران دانشگاهی و عضو کارگروه برگزاری نمایشگاه با اشاره به اهداف برگزاری این نمایشگاه گفت:« هدف از برگزاری این نمایشگاه، تجهیز کتابخانه های مراکز علمی و دانشگاه ها و بهره مندی استادان و دانشجویان از آخرین دستاوردهای مکتوب ناشران دانشگاهی کشورمان است.»

به گفته زینعلی تفاوت اصلی نمایشگاه امسال نسبت به دوره های قبل این است که امسال برای اولین بار نمایشگاه به همت انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی و با هزینه ناشران برگزار شده است. او اظهار کرد : « امسال هیچ یارانه ای را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت نکرده ایم. اما این مسئله به این معنی نیست که نیازی به حمایت نهادها و ارگان های دولتی نداریم. برای تولید علم در کشور، نیاز به حمایت نهادهای دولتی و غیردولتی است.

امیدوارم تمام کسانی که دغدغه تولید علم دارند از این نمایشگاه بازدید کنند و با خرید کتاب از این فعالیت حمایت کنند.»

به گفته زینعلی با توجه به فراخوانی که منتشر شده و اعلام این نکته که نمایشگاه با هزینه شخصی برگزار می شود، استقبال ناشران از نمایشگاه قابل توجه بوده است. او افزود:« تصور ما بر این بود که استقبال ناشران نسبت به سال های گذشته کمتر باشد اما خوشبختانه ناشران حضور پررنگی در نمایشگاه دارند به طوری که فضا برای برگزاری نمایشگاه محدود به نظر می رسد.

او افزود:  170  ناشر با حدود 50 هزار عنوان کتاب دانشگاهی که در سالهای اخیر منتشر شده در نمایشگاه شرکت کرده اند.» زینعلی با اشاره به برگزاری جداگانه این نمایشگاه با نمایشگاه بین المللی کتاب گفت:« فرصتی فراهم شده که این نمایشگاه به شکل تخصصی و تنها با هدف جذب مخاطبان دانشگاهی فعالیت کند، در این نمایشگاه هیاهوی نمایشگاه بین المللی وجود ندارد و فرهیختگان دانشگاهی می توانند به منابع مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند و در جریان آخرین اتفاقات بازار نشر کتاب های دانشگاهی قرار بگیرند.»

زینعلی اضافه کرد : « انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی چند سال است که به شکل گستره فعالیت های اجرایی ناشران دانشگاهی را بر عهده دارد، در نمایشگاه بین المللی هم بخش دانشگاهی توسط این انجمن برپا می شود.» زینعلی با اشاره به تسهیلاتی که برای دانشگاهیان در این نمایشگاه در نظر گرفته شده اظهار کرد:« به طور متوسط تخفیف 30 درصدی توسط ناشران مختلف برای دانشگاهیان در نظر گرفته شده است، 15 درصد حد پایین تخفیف هاست و تا سقف 40 درصد هم تخفیف هایی در نظر گرفته شده است. دانشگاهیان نیازی به ارائه کارت برای خرید ندارند. یکی از اهداف ما تجهیز کتابخانه های مراکز علمی و دانشگاه هاست.» زینعلی افزود:« دولت تدبیر و امید بر واگذار کردن امور به اصناف تاکید دارد و ما سعی کردیم در این زمینه پیش گام باشیم. برگزاری یک نمایشگاه مستقل سنگ محکی برای توانایی های ما هم محسوب می شود. با این حال وجود حمایت نهادهای دولتی می تواند پشتوانه ای برای فعالیت ناشران باشد.»

پنجمین نمایشگاه تخصصی کتاب دانشگاهی از 24 تا 29 آبان آماده بازدید علاقه مندان است.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها