امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126299
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 72
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن گروسی مدیر این شبکه با حضور در لوکیشن مجموعه رخصت از نزدیک در جریان ساخت دومین سریال تولیدی این ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن گروسی مدیر این شبکه با حضور در لوکیشن مجموعه رخصت از نزدیک در جریان ساخت دومین سریال تولیدی این شبکه در سال 93 قرار گرفت و با عوامل مجموعه گفت وگو کرد.
وی در این دیدار گفت: به شرط تامین منابع مالی، تولید فیلم و سریالهای دینی جزء اولین اولیتهاست و برای تولید و ساخت برنامه های نمایشی در حوزه دینی بررسی و مطالعات قابل توجهی در حال انجام است و طرح هایی نیز در این زمینه به تصویب رسیده است امیدواریم مخاطبان ما هرشب بیننده یک برنامه نمایشی با موضوع دینی، داستان های قرآنی و زندگی ائمه باشند.
دبیر شورای معارف سیما همچنین در بخش دیگری از سخنان خود مجموعه هایی همچون یوسف پیامبر(ع) و مختارنامه را یکی از تاثیرگذارترین برنامه های نمایشی در سال های اخیر دانست و اضافه کرد: چنین مجموعه هایی توانسته اند علاوه بر آگاهی بخشی تاریخی و بصیرت افزایی، موج عظیمی در جامعه ایجاد کنند.
آموزه های دینی هدف اصلی برنامه های نمایشی شبکه قرآن و معارف سیما
حجت الاسلام و المسلمین رستگاران در بازدید از لوکیشن سریال رخصت از عزم جدی گروه فیلم و سریال این شبکه خبر داد و گفت: داستان مجموعه 13 قسمتی رخصت در بستر ملودرامی اجتماعی شکل می گیرد و تقابل توکل و عشق پدری را در داستانی جذاب به نمایش می گذارد.
وی اضافه کرد: بیش از 65 درصد از تصویربرداری مجموعه رخصت به پایان رسیده و همزمان کار تدوین و صداگذاری انجام می گیرد و امیدواریم تا اربعین حسینی روی آنتن رود. این مجموعه با اشاره به باورها و اعتقادات شیعیان در زمینه قیام کربلا تلاش می کند تا از توسل به امام حسین(ع) سخن بگوید.
پیشرفت 40 درصدی مجموعه بزرگ "همسفر خورشید" از دیگر موضوعاتی بود که  مدیر گروه فیلم و سریال شبکه قرآن و معارف سیما به آن اشاره کرد و افزود: همسفر خورشید داستان زائران امام هشتم شیعیان جهان است که قدم به سرزمین خراسان می گذارند. تصویربرداری این سریال در داخل کشور به پایان رسیده و با هماهنگی های مورد نیاز امیدواریم بزودی گروه برای فیلمبرداری به خارج از کشور بروند.
با خلق صحنه ها گریستم
سیده فاطمه موسوی نویسنده مجموعه رخصت با بیان فراز و فرودهای نگارش داستانی براساس باورهای عاشورایی از لحظاتی سخن گفت که همزمان با نگارش فیلمنامه اشک هایش جاری شده است. وی تاکید کرد: برای نگارش داستان این سریال تحقیقات گسترده ای در زمینه قیام عاشورا انجام داده ام و تلاش کردم تا باورهای درونیمان را با زندگی درآویزم.
کارهای مناسبتی قدرتمند و جذاب
مارال فرجاد بازیگر مجموعه رخصت نیز در گفتگویی به قدرت کارهای مناسبتی اشاره کرد و گفت: در این سریال نقش معلم قرآنی را بازی می کنم که حادثه و امتحانی سخت را می گذراند و باید از این امتحان سربلند بیرون آید. وی ابراز امیدواری کرد این سریال مورد توجه بینندگان شبکه قرار گیرد.
رخصت داستان خانواده ای مذهبی است که توکل  ایمانشان در کشاکش زندگی در بوته امتحان الهی گذاشته می شود و فرزند کوچکشان در حادثه ای مجروح می شود. عوامل سازنده این سریال عبارتند از: احمد دیری (تهیه کننده)، قدرت الله صلح میرزایی (کارگردان)، سیده فاطمه موسوی (نویسنده) و بازیگران سرشناسی همچون عنایت بخشی، ثریا قاسمی، نیما شاهرخ شاهی، مجید مشیری، بابک انصاری، مارال فرجاد و...
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها