امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12630
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۴
تعداد بازدید: 242
به گزارش فارس، ‌شیخ ماهر حمود امام جماعت مسجد قدس در صیدا که چند روز پیش هدف حمله تروریستی قرار گرفت و از این حمله جان سالم به در برد، در گفت‌وگویی ...

به گزارش فارس، ‌شیخ ماهر حمود امام جماعت مسجد قدس در صیدا که چند روز پیش هدف حمله تروریستی قرار گرفت و از این حمله جان سالم به در برد، در گفت‌وگویی تفصیلی با المنار شرکت کرده است، وی در این گفت‌وگو در مورد افرادی که اقدام به ترور وی کرده بودند سخن گفته و تصریح کرد که آنها از حامیان تکفیری‌ها هستند. حمود تکفیری‌ها را خطری برای اسلام و تمامی مسلمانان دانست، چرا که خیلی راحت خون برادران مسلمان خود را می‌ریزند.

وی در مورد مشارکت حزب الله در درگیری‌های القصیر گفت که حزب‌الله با بررسی فایده‌ها و زیان‌های سناریوهای موجود، کم خطرترین سناریویی که دشمنان برای امت اسلام در منطقه فراهم کرده بودند را انتخاب کرد. وی با ابراز اطمینان از تصمیم گیری‌های حزب‌الله گفت که این حزب تمایل زیادی به ایجاد نشدن فتنه مذهبی دارد.

حمود تصریح کرد: حزب الله هنگامی وارد عمل شد که دید عده‌ای از این افراد در منطقه رها شده‌اند و هر طور که می‌خواهند مردم را می‌کشند، این نتیجه‌ای بدتر از هیاهوی تبلیغاتی داشت که برای تفسیر ورود حزب‌الله در این معرکه به عنوان اقدامی مذهبی به راه می‌افتاد. بنابراین حزب الله بین بد و بدتر، بد را انتخاب کرد.

امام جماعت مسجد قدس تکفیری را به خوارج در زمان امام علی (ع) تشبیه کرده و گفت که سلفی‌ها و تکفیری‌ها هرگز در یک جبهه نیستند، ‌برخی سلفی‌ها وجود دارند که از مقاومت استقبال کرده و با حزب الله لبنان همکاری می‌کنند، برخی دیگر هم هستند که عاقلند و گفت‌وگو را می‌پذیرند.

ماهر حمود در بخشی از گفت‌وگوی خود به ایران نیز اشاره کرده و گفت که این کشور اقدامات زیادی برای تقریب میان سنی و شیعه به کار بسته است،‌ وی تاکید کرد که ایرانی‌ها نشان می‌دهند که پروژهای بزرگ دارند و به کمتر از قدس اشغالی رضایت نمی‌دهند، آنها در راه رسیدن به این هدف تمام سختی‌ها را آسان می‌بینند، اما متاسفانه عرصه سنی با این تلاش‌ها همگرایی نمی‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها