امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126303
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۲
تعداد بازدید: 195
ایالات متحده آمریکا گفته است که گزارش‌هایی از سوانح جدی غیرنظامیان دریافت کرده است که بررسی هر یک از این ادعاها فرایندی زمان‌بر است.

ایالات متحده آمریکا گفته است که گزارش‌هایی از سوانح جدی غیرنظامیان دریافت کرده است که بررسی هر یک از این ادعاها فرایندی زمان‌بر است.

به گزارش گروه بین الملل پیروان موعود، به نقل از رویترز، گروه‌های دیده‌بان جنگ در سوریه اعلام کردند که از زمان شروع عملیات‌های جنگی علیه نیروهای تروریستی داعش 865 نفر توسط حملات هوایی نیروهای اتحاد ضد داعش با مدیریت آمریکا، در سوریه کشته شده‌اند که این تعداد شامل 50 نفر غیر نظامی می‌باشد.

در همین رابطه گروه سوریه‌ای(انگلیسی بنیان) حقوق بشر ادعا کرد که اغلب کشته شدگان،(746 نفر) از تروریستهای داعش بوده‌اند و حتی با یک نگاه دقیق‌تر،این عدد می‌تواند بیشتر هم باشد. نیروهایی از حکومت اسلامی که مناطقی از سوریه و مرزهای عراق را اشغال کرده بودند از ماه جولای توسط نیروهایی که به وسیله آمریکا رهبری می‌شدند، مورد هدف قرار گرفتند.

رویترز همچنین افزود: به گفته‌ی گروه دیده‌بان غیرنظامی‌هایی که کشته شده‌اند کودک بودند، همچنین بیان میکند که 68 عضو گروه وابسته به القاعده‌ پیشتاز النصره نیز در حملات هوایی که در صبح 23 سپتامبر آغاز شد، کشته شدند.

این گزارش درحالی منتشر شده است که بنابر اظهارات هیأت‌های نظارتی سوریه، تعداد غیرنظامیان کشته شده توسط اتحاد ضد داعش حداقل 3 برابر آمار فوق(150 نفر) است.

رویترز در ادامه اضافه کرد: "ایالات متحده آمریکا گفته است که گزارش‌هایی از سوانح جدی غیرنظامیان دریافت کرده است که بررسی هر یک از این ادعاها فرایندی زمان‌بر است.

واشنگتن اقداماتش در سوریه را تحت عنوان اصل 51 قانون اساسی سازمان ملل متحد توجیه می‌کند که در آن بیان می‌‍شود که یک حق انفرادی و یا دسته جمعی برای دفاع از خود در مقابل نیرهای مسلح وجود دارد."

درحالی که دولت اوباما از میزان تلفات شدید غیرنظامیان سوری آگاه است، حملات هوایی غیر انسانی به مناطق مختلف مسکونی و منابع حیاتی سوریه کماکان ادامه دارد.

در حالی که دولت آمریکا خود به وسیله دولت های دست نشانده، گروه های تروریستی مانند داعش و النصره را به وجود آورده و تقویت کرده است، این گروه ها را تهدیدی برای خود و متهدانش قلمداد کرده و به همین بهانه منابع اساسی دولت سوریه را که رویکردی ضد استکباری دارد، مورد انهدام قرار داده است.

 طبق آمار سازمان ملل متحد در جنگ تروریست ها با ارتش سوریه که اکنون سال چهارم آن است، 200هزار نفر کشته شده‌اند.

در سال های گذشته نیز طی حملات هوایی آمریکا به افغانستان، صدها غیر نظامی، زن و کودک کشته شده اند.

امریکا تا کنون به بهانه مبارزه با تروریسم به کشورهای افغانستان، عراق، یمن، پاکستان، سومالی و لیبی حمله هوایی نموده است.

منبع:فرهنگ نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها