امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126306
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۶
تعداد بازدید: 117
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محمود الزهار» از رهبران ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» در سخنانی بر ضرروت توجه و ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محمود الزهار» از رهبران ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» در سخنانی بر ضرروت توجه و تکیه بر ذخیره مقاومت در کرانه باختری و تسلیح آن تاکید کرد.

بنا به گزارش وبگاه خبری «فلسطین الان»، الزهار در دیدار شنبه شب (دیروز) خود با خود با تعدادی از صاحب‌نظران و نخبگان در خانیونس غزه گفت: عملیات‌های شهادت‌طلبانه‌ای که اخیر در قدس و کرانه باختری انجام شد یکی از ابتکارات مقاومت در این مناطق بود و برای هدف قرار دادن هر وجب از خاک فلسطین که (توسط اسرائیل) اشغال شده است باید سلاح‌ها را پیشرفته کرد. وی افزود: این وظیفه ماست و اگر انجام ندهیم ما به شما خیانتکرده‌ایم.

الزهار در ادامه هماهنگی امنیتی تشکیلات خودگردان با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و گفت که بدون آشتی می‌توان به اهداف مقاومت دست یافت. وی همچنین به تونل‌هاب مقاومت که نظریه امنیت ملی اسرائیلی را در هم شکست اشاره کرد و آن را ستود و بار دیگر تاکید کرد که جنبش حماس ایجاد یک منطقه حائل در مرزهای غزه توسط رژیم صهیونیستی را نمی‌پذیرد.

این رهبر حماس در اشاره به طرح «رابرت سیری» فرستاده ویژه سارمان ملل در خاورمیانه برای بازسازی غزه گفت: حماس این طرح را رد می‌کند زیرا از طرف خود فلسطینی‌ها رد شده است. در این طرح بخش زیادی از اموال بازسازی به جیب ناظران بین‌المللی و کارمندان امنیتی می‌رود. وی از سازمان ملل خواست به وظایف خود در قبال غزه عمل کند.

الزهار در خصوص گذرگاه‌های غزه نیز گفت که این موضوع به رژیم صهیونیستی مربوط نیست و همگان منتظر تحرک دولت توافق ملی در این زمینه هستند. وی تاکید کرد که حماس ادامه محاصره غزه را نمی‌پذیرد. الزهار افزود : حماس شیفته جنگ نیست اما با وسایل متعدد از جمله سلاح‌های خود توانستیم به دشمن اسرائیلی ضربه وارد کنیم.

الزهار در پایان گفت که تا کنون دعوتی از طرف مصر برای ادامه مذاکرات آتش‌بس غزه دریافت نشده است. وی به انفجارهای صحرای سینا که دهها سرباز مصری در آن کشته و زخمی شدند (جزئیات بیشتر) نیز اشاره کرد و گفت که مصری‌ها خوب می‌دانند حماس در این مسئله نقشی نداشته است و به خاطر این حادثه متاسف است.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها