امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۱۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126307
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۶
تعداد بازدید: 88
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در کنفرانس رهبران مسلمان آمریکای لاتین که در استانبول

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در کنفرانس رهبران مسلمان آمریکای لاتین که در استانبول برگزار شد، گفت که مسلمانان آمریکا را کشف کرده‌اند نه کریستف کلمب.

خبرگزاری فرانسه نوشت: اردوغان در این کنفرانس گفت که مطمئن است مسلمانان در قرن 12 قاره آمریکا را کشف کرده‌اند و کریستف کلمب 200 سال پس از مسلمانان به این قاره رسیده است.

رئیس‌جمهور ترکیه گفت: مسلمانان در قرن 12 با آمریکای لاتین در ارتباط بودند و در سال 1178 میلادی این قاره را کشف کردند.

وی افزود: دریانوردان مسلملن در اوایل سال 1178 میلادی به آمریکا رسیدند و حتی کریستف کلمب نیز در خاطراتش از وجود یک مسجد بر تپه‌ای در ساحل کوبا سخن می‌گوید.

اردوغان گفت: آنکارا آمادگی این را دارد که درست در همان جایگاه در کوبا، که یک مسجد بنا شده بود، مسجد دیگری بسازد و دوست دارم که درباره این مسئله با برادرانم در کوبا سخن بگویم. مسجد بر روی آن تپه امروز بسیار زیبا خواهد بود.

در تاریخ آمده است که کریستف کلمب در سال 1492 میلادی و در جستجوی یک مسیر دریایی تازه به هند، پا به قاره آمریکا گذاشت و این قاره را کشف کرد.
انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار