امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126322
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 40
گروه سیاسی _ پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ آخرین وضعیت گزینه جدید پیشنهادی برای وزارت علوم، آودگی هوای تهران و مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب از ...

گروه سیاسی _ پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ آخرین وضعیت گزینه جدید پیشنهادی برای وزارت علوم، آودگی هوای تهران و مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب از جمله مهم‌ترین اخبار و تحلیل‌های روزنامه‌های امروز است.

وطن امروز

روزنامه وطن امروز در تیتر یک خود ضمن انتشار عکسی از هوای آلوده تهران در روزهای اخیر تیتر زد «سلام خانم ابتکار»

روزنامه وطن امروز در این گزارش که کنایه ای به اظهارات اخیر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست است، نوشت: فصل پاییز و زمستان را باید به عنوان سنگ محک سنجش برنامه‌های انجام شده درباره آلودگی هوا دانست چرا که با سرد شدن هوا و ایجاد حالت وارونگی دما در شهرهای صنعتی و کلانشهرها تمام ذرات آلوده‌کننده هوا پایدار شده و اگر برنامه‌ای برای کاهش آنها صورت گرفته باشد در چنین روزهایی می‌توان صحت این ادعاها را ارزیابی کرد. چند روزی است وارونگی دما در شهرهای صنعتی و بویژه پایتخت نفس‌کشیدن شهروندان را با سختی همراه کرده است هر چند این موضوع برای ساکنان شهرهای بزرگ آزاردهنده تلقی می‌شود اما همین مدت کوتاه برای روشن شدن غیرواقعی بودن ادعای سازمان محیط‌زیست در کاهش معضل آلودگی هوا به کمک شهروندان آمد و وارونگی ادعای این سازمان با اعداد و ارقام نقش بسته در تابلوهای سنجش کیفیت هوا به خوبی نمایان شد! چرا که پیش از این نه‌تنها خانم ابتکار، رئیس سازمان محیط‌زیست بلکه رئیس‌جمهور نیز جایگزینی بنزین وارداتی را در کاهش آلودگی هوا موثر اعلام کرده بودند.
در ادامه گزارش وطن امروز آمده است: معصومه ابتکار در جلسه کمیسیون اصل نود مجلس بنزین یورو 4 را در افزایش روزهای پاک پایتخت موثر دانست و رئیس‌جمهور نیز در دیدار کارکنان سازمان حفاظت محیط‌زیست و نهادهای مدنی در آستانه روز جهانی محیط‌زیست این اقدام سازمان محیط‌زیست را تایید کرد و گفت: برای تعویض بنزین در وزارت نفت کارهای خوبی انجام شده است خانم ابتکار هم واقعاً در این رابطه احساس مسؤولیت می‌کند و اقدامات مفیدی انجام داده است. آثار تغلیظ بنزین را امروز در تهران می‌بینیم که البته باد هم به آن کمک کرده است!»

این روزنامه همچمنین در مطلبی با عنوان «ماهیگیری انتخاباتی» به احتمال جدی عدم رای آوری گزینه جدید پیشنهادی وزارت علوم در مجلس اشاره کرد و نوشت: جلس خطوط قرمز خود را برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی بارها اعلام کرده است. نمایندگان بر این اصل تاکید داشته و آن را اثبات کرده‌اند. مواجهه مجلس با وزرای پیشنهادی علوم از سوی دولت، نمونه بارز موضع نمایندگان در برابر فتنه و ایستادگی بر خطوط قرمز است.

در ادامه این مطلب آمده: در شرایطی که کمتر از یک ماه از رأی عدم اعتماد مجلس به نیلی‌احمد‌آبادی برای وزارت علوم می‌گذرد، حسن روحانی گزینه دیگری را برای تصدی مسؤولیت این وزارتخانه به مجلس معرفی کرده که به اعتقاد نمایندگان این انتخاب نیز بدون توجه به خطوط قرمز بوده است. نمایندگان مجلس معتقدند معرفی دانش‌آشتیانی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم یعنی دولت قصد اصلاح رویه خود را درباره وزارت علوم ندارد. مجلسی‌ها پیش از این نیز تاکید کرده بودند اگر دولت 10 وزیر دیگر هم معرفی کند که صلاحیت‌های لازم را نداشته باشند نمی‌توانند از مجلس رای اعتماد بگیرند.

«بانک مرکزی وابسته تر شد» عنوان مطلب روزنامه وطن امروز از مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره استقلال بانک مرکزی است.

در این مطلب آمده: براساس مصوبه دیروز مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس‌کل بانک مرکزی به پیشنهاد رئیس‌جمهوری و پس از بحث و بررسی و در صورت تمایل دفاع رئیس‌کل از خود در هیأت دولت، با رأی دو سوم اعضای هیأت دولت و تایید حکم از سوی رئیس‌جمهور تعیین می‌شود. بدین‌ترتیب تصمیم دیروز مجمع، بانک مرکزی را وابسته‌تر از گذشته کرد و می‌توان گفت بانک مرکزی دولتی‌تر از سابق شد. به گزارش فارس، پس از آنکه مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه 2 هفته پیش خود، انتخاب رئیس‌کل بانک مرکزی را به پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی، تایید هیات وزیران و صدور حکم توسط رئیس‌جمهور تعیین کرد با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد؛ بنابراین در جلسه دیروز این بند از طرح دوباره بررسی و مورد بازنگری قرار گرفت و با تصویب اعضا قرار شد رئیس‌کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به پیشنهاد رئیس‌جمهوری و پس از بحث و بررسی و در صورت تمایل دفاع رئیس‌کل از خود در هیأت دولت، با رأی دو سوم اعضای هیأت دولت تصویب و با تایید حکم از سوی رئیس‌جمهور تعیین شود.
روزنامه وطن امروز همچنین در گزارشی با عنوان «بازگشت به استانبول؟!» به موضوع احتمال خروج اورانیوم غنی شده از ایران پرداخت و نوشت: سفر اخیر علی‌اکبر صالحی به مسکو و قرارداد او با روس‌ها برای ساخت چند نیروگاه هسته‌ای دیگر در ایران در درون خود خبرهایی داشت و البته شایعاتی را نیز تایید و تقویت می‌کرد. در این سفر که به طرز عجیبی با مذاکرات مسقط مصادف شده بود؛ صالحی با روس‌ها قرارداد ساخت چند نیروگاه هسته‌ای دیگر را امضا کرد اما در این میان اظهارنظر او مبنی بر «مذاکره با روس‌ها برای تبادل سوخت هسته‌ای» بسیار قابل تامل بود.

در ادامه این گزارش آمده: خبر سفر صالحی به مسکو بیشتر حول قراردادهای جدید او برای ساخت 5 نیروگاه هسته‌ای در بوشهر مطرح شد اما آنچه به نظر می‌رسد اتفاق و توافق کلیدی باشد؛ در درون این توافق قرار دارد و همانگونه که گفته شد؛ مربوط به ماجرای تبادل سوخت با روس‌ها است. صالحی هنگام ورود به مسکو گفت: درباره ساز و کارهایی برای مبادله سوخت هسته‌ای با طرف روس تبادل‌نظر خواهیم کرد. او مصادف شدن سفرش با مذاکرات مسقط را کاملا «تصادفی» دانست و درباره موضوع تبادل سوخت گفت: «امروز درباره ساز و کارهایی برای مبادله سوخت هسته‌ای با طرف روسی تبادل‌نظر خواهیم کرد که جزئیات آن را منتشر خواهیم کرد»

کیهان

«توافق ژنو مثبت نبود، نباید تکرار شود» عنوان تیتر روزنامه کیهان از اظهارات سیروس ناصری مذاکره کننده ارشد هسته در دولت اصلاحات است.

در گزارش کیهان از اظهارات ناصری آمده است: عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران در دولت اصلاحات گفت که نباید برای توافق جامع بدون آن‌که در جزئیات به نقطه قابل‌قبولی رسیده باشیم، عجله کنیم. باید مراقبت زیادی از هر نوع توافق کلی و اولیه در چارچوب مذاکرات جامع داشته باشیم.

کیهان در ادامه آورده است: سیروس ناصری در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر این‌که هیئت مذاکره‌کننده هسته‌ای کشور باید به دقت جزئیات توافق احتمالی نهایی را بررسی کنند تا تجربه توافق ژنو تکرار نشود، گفت: اتفاقی که 20 ژانویه سال گذشته با اجرای توافق ژنو افتاد اتفاق مثبتی نبود و معلوم شد که 1+5 به ویژه آمریکا هر جا که برخی موارد روشن نباشد سوءاستفاده می‌کنند بنابراین باید در توافق نهایی مراقبت زیاد شود.

روزنامه کیهان با اشاره به آلودگی هوای تهران به نقل از مدیرکل سابق محیط زیست تهران تیتر زد «روزهای آلوده تهران در پیش است»

کیهان در ستون اخبار ویژه خود در مطلبی با عنوان «اعتماد: تند رفتیم،‌ توقع از مذاکرات را باید تعدیل کرد» نوشت: یکی از نشریات اصلاح‌طلب پس از یک سال بزرگ‌نمایی مذاکرات هسته‌ای از جمله با آمریکا و اغراق‌ در تأثیر آن، خواستار تعدیل نگاه به این عرصه شد. روزنامه اعتماد در یادداشتی خاطرنشان کرد: برخی با یک نگاه «تک‌عاملی»، بر این باورند که با لغو تحریم‌ها و دستیابی به توافق جامع میان طرفین، بسیاری از چالش‌های رشد اقتصادی، حتی در کوتاه‌مدت از میان می‌رود. اینکه تحمیل و تشدید تحریم‌ها، مانعی بر سر روند رشد کمی و کیفی اقتصادی کشور بوده، جای تردیدی نیست، اما به باور طیف وسیعی از اقتصاددانان، برداشتن مقطعی و حتی آنی محدودیت‌های اقتصادی (که در خصوص امکان شدن یا نشدن آن هم بحث است( نمی‌تواند، زمینه بروز تحولی شگرف در اقتصاد شود و عوامل ناپایداری وضعیت اقتصادی کشور فقط به مسئله تحریم و ابعاد شریانی آن مربوط نمی‌شود. بنابراین باور «وقوع تحولی بزرگ بعد از لغو تحریم‌ها» از سوی کسانی مطرح می‌شود که ریشه تمام نارسایی‌ها در دامنه تحریم‌ها می‌جویند و گاه خواستار ایجاد شوک و بروز نوسان به ویژه در کوتاه‌مدت در بازارهای سرمایه‌پذیر هستند که با نیت‌کاوی، می‌توان به اغراض سوداگرایانه برخی از آنها، پی برد.

این روزنامه در مطلب دیگری در همین ستون با عنوان «نگاه دولت به مطبوعات نگاه تهدید است» نوشت: وبسایت اصلاح‌طلب روزنو ضمن درج این تحلیل نوشت: بیستمین نمایشگاه مطبوعات به کار خود پایان داد و اهالی رسانه در این مدت فرصتی را یافتند تا به طور مستقیم با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند و پاسخگوی دغدغه‌های مردم باشند. اما نکته جالب در بیستمین نمایشگاه مطبوعات عدم حضور رئیس جمهور در این جشنواره بود که موجب تعجب اهالی رسانه شد.

کیهان ادامه داده است: نویسنده خاطرنشان کرد: غریب به 16 ماه از روی کارآمدن دولت روحانی می‌گذرد. شیخ دیپلمات در طول فعالیت دولتش کمترین اهمیت را به اهالی رسانه داده است و یکی از پاشنه آشیل‌های این دولت نیز ضعف اطلاع‌رسانی است که تاکنون دولتمردان نتوانسته‌اند ارتباط مناسبی با رسانه‌ها برقرار کنند و همواره از رسانه‌ها فرار می‌کنند و سعی می‌کنند با شیوه امنیتی به رسانه نگاه کنند و همین امر تا امروز موجب شده که در برهه‌های مختلف دولت در برابر رسانه‌های مخالف آچمز شده و حرفی برای گفتن نداشته باشد.

اعتماد

روزنامه اعتماد در تیتر یک خود در گزارشی با عنوان «گزارش یک سال مقاومت هسته یی» به بررسی روند پرونده هسته ای ایران در دوران دولت روحانی پرداخت.

در گزارش اعتماد آمده است: شهریور ماه سال گذشته بود که حسن روحانی، رییس دولت یازدهم  به رییس شورای عالی امنیت ملی، دستور بازگشت پرونده هسته‌یی ایران به دستگاه دیپلماسی کشور را صادر کرد؛دستوری که به تبع آن محمد‌جواد ظریف در پنجمین روز از مهر ماه ١٣٩٢ به عنوان وزیر امور خارجه جدید ایران و البته رییس تیم مذاکره‌کننده هسته‌یی راهی وین شد تا نخستین جلسه با ١+٥ در قالب دور جدیدی از مذاکرات هسته‌یی را برگزار کند.

در ادامه این گزارش آمده: دولت یازدهم با شعار تنش زدایی از رابطه ایران در درجه اول با کشورهای منطقه و سپس در سطح بین‌المللی کار خود را آغاز کرد. رویکرد تنش زدایی در سیاست خارجی به دیپلماسی هسته‌یی پویا و چند بعدی تبدیل شد که در نتیجه آن در کمتر از ١٠٠ روز پس از آغاز به کار دولت جدید، تیم مذاکره‌کننده جدید ایران در ژنو توافق «برنامه اقدام مشترک» را با شش کشور مقابل خود در مذاکرات هسته‌یی امضا کرد. توافقنامه موقت ژنو که در تاریخ ٣ آذر ١٣٩٢ (٢٤ نوامبر ٢٠١٣) به امضا رسید پس از برگزاری چندین دور جلسه کارشناسی میان ایران و ١+٥ برای توافق در خصوص جزییات از تاریخ ٣٠ دی ماه سال گذشته (٢٠ ژانویه) به اجرا درآمد.

اعتماد در ادامه این گزارش نیز به بررسی تبعات داخلی و خارجی توافق ژنو پرداخت.

این روزنامه در گزارشی دیگری در صفحه اول خود با عنوان «رای اعتماد چهره ها به دانش» به اظهارات چند تن از نمایندگان مجلس در حمایت از گزینه جدید پیشنهادی برای وزارت علوم نوشت: دو مقام مسوول در وزارت علوم روز گذشته استعفا دادند؛ کمتر از سه روز مانده به جلسه رای اعتماد مجلس تصمیم بر این شد که جعفر میلی‌منفرد و سعید سمنانیان از وزارت علوم بروند. میلی منفرد معاون آموزشی و سمنانیان رییس مرکز هیات‌های امنای وزارت علوم بودند که روز گذشته در نامه به محمدعلی نجفی، سرپرست وزارت علوم استعفا دادند.

در ادامه این گزارش آمده: مسوولان وزارت علوم و دولت در جریان معرفی «دانش آشتیانی»، نشان دادند برخلاف ادعاهای مخالفانی که‌ می‌گویند دولت در معرفی چهارمین گزینه پیشنهادی وزارت علوم لجبازی کرده است قصد لجبازی ندارد. در حال حاضر رایزنی‌ها با مجلس برای رای اعتماد چهارمین گزینه وزارت علوم ادامه دارد. دولت فراتر از وزارت علوم وارد رایزنی شده است تا «دانش‌آشتیانی» به بهانه‌های تکراری پیشین کنار گذاشته نشود. بهانه‌های تندروها و مخالفان کمابیش پاسخ داده شده، هر چند دانش‌آشتیانی هم به مانند «فرجی‌دانا» مشی اخلاقی پیشه کرده و حاضر نیست برای تغییر نظر نماینده‌ها و مخالفان از سوابق و پیشینه‌اش چندان مایه بگذارد.

این روزنامه همچنین در گفت و گویی با علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس از قول وی تیتر زد «برخی در مجلس می خواهند وزیر علوم شوند/ در مجلس فکر می کنند جلیلی رئیس جمهور شده است»

علی مطهری در این مصاحبه گفته است: در مجموع، گروکشی سیاسی و هواهای نفسانی در کار است تا اصلاح مملکت و حق و عدالت. در واقع عده‌یی در مجلس می‌گویند آن کسی که ما می‌گوییم باید وزیر شود و دانشگاه‌ها باید در اختیار ما باشد. اینها خیال کرده‌اند آقای جلیلی در سال ٩٢ پیروز شده است.

اعتماد در مصاحبه ای با دانش آشتیانی گزینه  پیشنهادی وزارت علوم،‌ از قول وی تیتر زد «میخواهم مساله کشدار وزارت علوم را خاتمه دهم»

دانش آشتیانی در این مصاحبه گفته است: اگر نماینده‌های محترم مجلس سوابق من را بدانند مطمئنم آن کسانی که قصد خدمت به کشور و توسعه و نظام کشور را دارند حتما با من موافق خواهند بود. از طرفی با تعاملی که با نماینده‌های محترم مجلس دارم و سابقه‌یی که در طول بعد از انقلاب در آموزش عالی داشتم اگر نمایندگان مجلس هم شناخت کافی از من، رفتارها و عملکردم داشته باشند، مطمئن هستم به این نتیجه می‌رسند که می‌توانم مساله کشدار جاری در وزارت علوم و دانشگاه را خاتمه دهم.

این روزنامه همچنین در گزارشی با عنوان «مغایرت های قانونی هم کم آمدند» به موضوع کاهش مغایرت مصوبات دولت با قوانین پرداخت و نوشت: مغایرت مصوبات دولت با قوانین» بدون شک یادآور خاطرات بسیاری برای مجلس فعلی و دولت سابق است؛ خاطراتی که برای مجلسی‌هایی که این روزها دیگر چنین دردسری ندارند بهتر است به فراموشی سپرده شود. در این دولت از این «مغایرت» هم در کنار سایر «مغایرت‌هایی» که دیگر نیست خبری به چشم نمی‌خورد. مصوباتی که دولت سابق ترجیح می‌داد برخلاف قانون به مجلس نفرستد، اصل ١٣٨ قانون اساسی را نادیده بگیرد و حتی آن بخش از مصوباتی را هم که مجلسی‌ها از طریق رسانه‌ها در جریان آن قرار می‌گرفتند و با نظر رییس مجلس لغو می‌شد هم نادیده بگیرد و اجرا کند. نکته دقیقا همین‌جاست که دیگر خبری از چنین شگفتی‌هایی نیست. دولت اصل ١٣٨ را نادیده نمی‌گیرد، مصوبات را به مجلس می‌فرستد، حجم مصوبات مغایر با قانون کم شده و مجموعه این شرایط از سوی مجلس عنوان شده است.
آرمان امروز
تیتر یک روزنامه امروز آرمان « مذاکرات در 3 راهی» بود که به بررسی آینده مذاکرات هسته ای پرداخته و نوشته : آخرین فرصت در یک بزنگاه تاریخی؛ لحظه و برهه‌ای که هیچ کس دوست ندارد به همین سادگی‌ها از دست برود. صدها ساعت بحث، رایزنی و فراز و فرود به نقطه‌ای رهنمون شده که اکنون ایستاده‌ایم. قله‌ای بی‌تکرار در روندی 12ساله، جایی که همه طرفین به لحاظ سلبی و ایجابی می‌دانند که چه می‌خواهند و چه چیزی را نه، می‌دانند فرصت پدیده آمده شاید تکرار نشدنی باشد و اگر به نقطه غایی و نهایی نیز رهنمون نمی‌شود لااقل این خط را نباید دچار انقطاع و گسست کرد که اگر چنین شود، بازگشت به نقطه عزیمت سخت و بسیار طاقت فرساست. در چنین شرایطی از یک‌سو طرفین مختلف دخیل در مذاکرات از امکان رسیدن به توافق جامع تا ضرب الاجل تعیینی می‌گویند و از طرف دیگر عده‌ای از دیپلمات‌ها با تاکید بر این نکته که فرصت اندکی برای توافق بر سر تمامی جزئیات باقی مانده است از امکان تمدید مذاکرات. هر دو دیدگاه بر این استوار است که نباید مسیر مثبتی که در روند تعاملات دیپلماتیک به وقوع پیوسته از دست برود. البته در آن سوی ماجرا نیز منتقدین توافق در هر دو سوی اقیانوس‌ بیکار ننشسته و اقداماتی را به منصه ظهور می‌رسانند تا در این روند اختلال ایجاد کنند.
در ادامه این مطلب آمده است: در حالی که مذاکرات به اوج حساسیت خود رسیده و طرفین بر سر مهم ترین موضوعات در حال چانه زنی هستند و بنابر یک روند سیاسی مسبوق به سابقه هر دو طرف سعی می‌کنند، توپ را به زمین یکدیگر انداخته و بارفشار را از دوش خود کم کنند و از طرف دیگر همواره از سوی مذاکره کنندگان بر این مهم پای فشرده شده که طرف ایرانی از حقوق هسته‌ای و اصول تبیینی عدول نکرده و خط قرمزها را ملحوظ می‌کند و با رعایت تمامی نکات پای میز مذاکره می‌نشیند، پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خبری اختصاصی به امضای 100 تن از نمایندگان پای سوال از محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در رابطه با مذاکرات هسته‌ای و نادیده گرفتن مصادیق حقوق هسته‌ای در توافق ژنو اشاره کرده است. این سوالی است که در ابتدا از سوی جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و از منتقدین همیشگی توافق هسته‌ای طرح و ارائه شد و پس از پاسخ ظریف و عدم اقناع وی، سوال در کمیسیون امنیت ملی، ملی تشخیص داده شده و اکنون قرار است در صحن علنی مطرح شود. در این سوال توافق ژنو را شامل بر نادیده گرفتن مصادیق حقوق هسته‌ای شمرده شده و ازطرف دیگر ظریف متهم به خوش‌بینی در برابر مقامات فریبکار غربی شده و نمایندگان خواستار تغییر مواضع وی در قبال مقامات غربی شده اند.
«کفه دانش سنگین‌تر است یا کفه اقلیت؟» عنوان مطلب دیگری در این روزنامه است که به بررسی پیشنهاد جدید روحانی برای تصدی وزارت علوم پرداخته و نوشته است: سوابق علمی دانش‌آشتیانی سوابقی نیست که بتوان از آن چشم پوشید. مرد آرام علم ایران بارها اعلام کرده که نسبتی با سیاسی‌کاری ندارد اما مخالف بستن فضای سیاسی در دانشگاه‌هاست. او رمز پیشرفت کشور را ارتقای علمی نه سیاست محض می‌داند و تاکید دارد که باید نگاه علمی را بر نگاه سیاسی غلبه داد. نمایندگان مجلس به خوبی می‌دانند بهانه جویی برخی همکاران خود برای رساندن پیام دیگری به دولت است و نباید این بار تحت تاثیر تبلیغات آنها قرار بگیرند. سه‌شنبه این هفته، سه‌شنبه مهمی برای دولت است و همگان انتظار دارند علم و منطق بر سیاست چیره شود.
مطهره شفیعی در گزارشی با عنوان « استعفای تلخ » این ادعا را مطرح کرده که آیا رفتن میانه رو ها بهای سکوت تندروهاست و نوشته : صبح دیروز که تیتر «میلی‌منفرد استعفا داد» روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت خیلی‌ها احساس نگرانی کردند. چون می‌دانستند او چرا استعفا داده است. همه، حتی کسانی که اطلاع کمی از برنامه تندروها برای وزارت علوم دولت اعتدال دارند، می‌دانند این استعفا بی‌ربط به موضوع رای‌اعتماد وزیر پیشنهادی تازه وزارت علوم نیست. دیروز خبر استعفای مردی منتشر شد که از سال 65 مسئولیت‌های مدیریتی در حیطه وزارت علوم داشته و کمتر کسی را می‌توان یافت که چنین رزومه‌ای داشته باشد.
احمد شیرزاد در سرمقاله این روزنامه با عنوان نوشت: « دکتر دانش آَشتیانی و قضاوت بهارستانی ها» دولت نباید به لحاظ اخلاقی برای رای‌آوری وزیر اقدام به لابی کند و با وعده دادن سعی در گرفتن آرای نمایندگان نماید. مجلس باید متوجه مسیری باشد که مردم انتخاب کرده‌اند و این درک را داشته باشد که به چه دلیل آرای جامعه به نام دکتر روحانی به صندوق رای ریخته شد. آقای روحانی با وعده‌هایی رای آورد که اکنون در حال اجرای آنهاست پس موضوعیتی ندارد که معدود نمایندگانی در نقش مانع ظاهر شوند. نیروهایی که در مجلس هستند، باید برای بازنگری در مواضع همکاران خود تلاش و موضع مجلس را از یکسونگری دور کنند. دولت باید پیشنهاد خود را بدهد و محکم از دکتر دانش‌آشتیانی دفاع نماید. دولت اهل لابی‌گری نیست. عده‌ای هم به صورت ناصواب اعلام کرده‌اند که گزینه‌های معرفی شده ازطرف دولت، گزینه‌های اصلی نیستند. این تحلیل هم صحیح نیست چرا که دولت حاضر نیست گزینه‌ای را به مجلس معرفی کند که رای نیاورد یا اینکه پیشنهادی بدهد که جدی نباشد. در نهایت همه منتظر سه‌شنبه هستند تا مجلسیان همراهی خود با دولت را با رای به دکتر دانش‌آشتیانی به اثبات برسانند.
ادامه بررسی روزنامه های امروز در همین خبر بروز رسانی می شود...

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار