امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126326
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخنرانی «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا در نشست بزرگترین اقتصادهای جهان تحت عنوان ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخنرانی «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا در نشست بزرگترین اقتصادهای جهان تحت عنوان «گروه 20» (G20) در «بریسبن» استرالیا آغاز شد.

رئیس‌جمهور آمریکا طی سخنرانی در اجلاس «G20» در شهر «بریسبن» استرالیا ضمن انتقاد از روسیه تصریح کرد که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه توافق «مینسک» را نقض کرد.

وی مدعی شد که تحریم‌هایی که علیه مسکو تحمیل شده است، بسیار گزنده بوده است و احتمالاً این تحریم‌ها بیش از این تشدید شود اما آمریکا به دنبال راههایی برای توقف این تحریم‌ها علیه مسکو است.

اوباما ادامه داد که در نشست گروه 20 با پوتین تماس داشته است و و این ارتباطات در سطح کاری و بی‌تعارف و بی‌پرده بوده است.

وی با اینحال ادامه داد: اگر روسیه مسیر متفاوتی را در اوکراین پیش بگیرد، من اولین کسی خواهم بود که پیشنهاد لغو تحریم‌ها علیه روسیه را مطرح می‌کنم.

اوباما در ارتباط با راهبرد خود برای مقابله با تکفیری‌های داعش در سوریه تشکیل ائتلاف با دولت اسد علیه داعش را رد کرد و گفت که هیچ احتمالی برای هماهنگی با «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه برای مقابله با داعش وجود ندارد.
وی تأکید کرد: «اسد بی‌رحمانه صدها هزار نفر از شهروندان خود را قتل عام کرده است. در نتیجه، کاملاً مشروعیت خود را در اکثر کشور از دست داده است. از نظر ما، همگام شدن با او علیه داعش تنها موجب می‌شود سنی‌های بیشتری در سوریه در راستای حمایت از داعش حرکت کنند و ائتلاف ما علیه داعش را تضعیف کنند».
رئیس‌جمهور آمریکا در ارتباط با رویکرد خود در قبال دولت اسد گفت: به طور قطع هیچ تغییری در خصوص رویکرد ما در قبال اسد صورت نگرفته است. این جنگ علیه افراط‌گرایی از هر نوعی است که تمایل به سربریدن افراد بی‌گناه یا قتل عام زندانیان سیاسی با قساوتی که ما در این عصر مدرن کمتر شاهد آن هستیم، دارند.
اوباما ادامه داد که ارتباط وی با اسد تنها محدود به این می‌شود که به آنها اطلاع داده است که آمریکا از محدوده هوایی سوریه برای عملیات‌های ضدداعش استفاده می‌کند و بنابراین از سوریه خواسته که آنها را هدف نگیرد.

اوباما ادامه داد که واشنگتن به دمشق هشدار داده بود که جنگنده‌های آمریکا در محدوده هوایی سوریه را که داعش را هدف قرار می‌دهند، مورد تهدید قرار ندهند.
وی تأکید کرد: «اما فراتر از آن، هیچ انتظاری نمی‌رود که ما با اسد به نوعی وارد ائتلاف شویم. او در کشور سوریه اعتبار ندارد».

رهبران قوی‌ترین اقتصادهای جهان در شهر «بریسبن» استرالیا برای برگزاری نشستی تحت عنوان «گروه 20» (G20) گردهم آمدند و بحران اوکراین نیز محور اصلی این نشست به حساب می‌اید.

این نشست دو روزه که روز شنبه (امروز) برگزار شد، یک رویارویی نهایی بین رهبران غربی و «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه بود زیرا اخیراً گزارش‌هایی منتشر شده است که ارتش روسیه به شرق اوکراین وارد شده‌اند.

کشورهای غربی حاضر در این نشست انتقادات تندی را علیه روسیه مطرح کردند و انتقادات از رئیس جمهور روسیه در نشست گروه 20 در استرالیا آنقدر جدی بود که رویترز به نقل از یکی از اعضای هیأت همراه ولادیمیر پوتین از قصد او برای نیمه تمام گذاشتن نشست و بازگشت به مسکو خبر داد اما «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی رئیس جمهور روسیه این خبر را تکذیب کرده و گفته که پوتین تا انتهای نشست در آن حضور خواهد داشت.

بی بی سی گزارش کرد که رئیس جمهور روسیه پیش از پایان رسمی اجلاس سران گروه 20، استرالیا را ترک کرده است.

طبق این گزارش، پوتین پیش از ترک استرالیا گفت: «برخی از نظرات ما متفاوت بودند اما مذاکرات جامع و سازنده بودند».

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها