امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126331
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 21
«عقیل الطریحی» استاندار کربلا در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، با انتقاد از رفتار دوگانه ائتلاف بین‌المللی در ...

«عقیل الطریحی» استاندار کربلا در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، با انتقاد از رفتار دوگانه ائتلاف بین‌المللی در مبارزه با تروریسم تاکید کرد که مشاوره‌های ایران به مبارزان جبهه مردمی در روند آزادسازی جرف‌النصر(جرف الصخر) بسیار سودمند بود.

الطریحی تاکید کرد: ائتلاف بین‌المللی تاکنون کمک شایسته‌ای به مبارزه با تروریسم نکرده است در حالی که ما امید داشتیم حملات هوایی ائتلاف کارآمدتر باشد.

وی افزود: برخی اعضای ائتلاف درباره چگونگی موفقیت عملیات زمینی ما در جرف النصر تردید داشتند در حالی که ما خود در این عملیات‌ها شرکت داشته و خواهیم داشت.

الطریحی گفت: کشورهای عضو ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در مبارزه با تروریسم رفتار دوگانه‌ای داشته‌اند در حالی که تروریسم در هر جایی تروریسم است و برخورد با آن هیچ مکانی را استثنا نمی‌کند.

استاندار کربلا درباره نقش ایران در مبارزه با گروهک تروریستی داعش در عراق گفت: مستشاران ایران در جریان عملیات جرف النصر در میدان حاضر بودند و مشاوره‌های خوب خود را در اختیار مبارزان جبهه مردمی قرار دارند.

وی در عین حال تاکید کرد که پاکسازی و عملیات آزادسازی جرف النصر صرفا توسط نیروهای عراقی انجام شد و ایران با مشاوره‌های سودمند خود به موفقیت عملیات کمک کرد.

الطریحی درباره سفر دیروز ژنرال مارتین دمپسی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به عراق گفت: آمریکا با خطر تروریسم تهدید می‌شود همانگونه که همه جهان و نه تنها عراق از سوی تروریسم تهدید می‌شود.

وی تصریح کرد: تروریسم نه تنها عراق بلکه همه صلح جهانی را تهدید می‌کند و تروریسم نه تنها در منطقه بلکه در همه جهان و حتی آمریکاست، بنابراین عراق به کمک همه کشورهای دوست و برادر و همسایگان خود نیاز دارد.

استاندار کربلا افزود: امروز جهان با مشکل صادرات تروریسم روبرو است آن هم به کشورهایی که بسیار ایمن و باثبات بوده و تصور آن را نمی‌کردند که روزی تروریسم به کشورشان نفوذ پیدا کند و امروز اتباعی از کشورهای غربی و اروپایی که در اقدامات تروریستی منطقه مشارکت داشته‌اند هنگام بازگشت به کشورشان حملاتی تروریستی را طراحی می‌کنند، بنابراین تروریسم خطری جهانی شده و ما امیدواریم که این کشورها همکاری خود را با عراق تقویت کرده زیرا گام‌هایی که تاکنون برداشته شده به اندازه کافی و لازم تاثیرگذار نبوده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار