امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12634
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۴
تعداد بازدید: 132
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، «ادریس دبی» رئیس جمهور چاد در گفت‌وگو با روزنامه فرانسوی فیگارو چاپ امروز شنبه گفت: وضع کنونی در ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، «ادریس دبی» رئیس جمهور چاد در گفت‌وگو با روزنامه فرانسوی فیگارو چاپ امروز شنبه گفت: وضع کنونی در منطقه ساحل برای هیچ فردی غیرمنتظره نیست. از زمان آغاز جنگ در لیبی ما می‌دانستیم که جنگ در مالی پیامدهای خطرناکی برای کشورهای همسایه خواهد داشت و این درباره لیبی نیز صدق می‌کند.

رئیس جمهور چاد افزود: چه بسا فرانسه نیز تصور می‌کرد که لیبی پس از قذافی شاهد نظامی دموکراتیک خواهد بود اما جامعه لیبی را نادیده گرفتند مالی اولین کشوری بود که از بحران لیبی متضرر شد.

وی افزود: ما نباید خود را فریب دهیم، ما کشورهای منطقه ساحل همگی متاثر از لیبی خواهیم شد همان گونه که مالی و نیجر دچار پیامدهای جنگ در لیبی شدند، فردا روزی چاد نیز به عواقب جنگ لیبی دچار می‌شود.

رئیس جمهور چاد گفت: جهادی‌هایی که از مالی به لیبی فرار کردند همان کار قبلی خود را که در مالی انجام دادند تکرار می‌کنند اگرچه ممکن است به همان طریق نباشد و راهبرد خود را تغییر دهند، آنها در لیبی در برابر دید همگان اردوگاه‌هایی در جبل الاخضر و گردان‌هایی در بنغازی، سبها و طرابلس دارند.

وی احتمال مداخله نظامی در لیبی برای مقابله با گروه‌های افراطی و جهادی را بعید دانست و در عین حال از جامعه بین‌المللی خواست به مقامات این کشور در این زمینه کمک کند.

ادریس دبی با اشاره به اینکه همه تندروها اکنون در لیبی حضور دارند گفت: آنها بدون شک با القاعده در مغرب عربی در ارتباط هستند و جامعه بین‌المللی باید برای نجات لیبی بیدار شود در غیر این صورت سرکوب گروه‌های مسلح در مالی بی فایده بوده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها