امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126347
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 10
حسین شیخ‌الاسلام مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به سوالی در

حسین شیخ‌الاسلام مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا از توان دیپلماسی نهضتی و توان عملیاتی بالای ایران در منطقه  در موضوع مذاکرات هسته ای استفاده شده است یا خیر؟ گفت: توان تاثیرگذاری و تعیین‌کنندگی ایران در منطقه بسیار بالاست علی‌الخصوص که دو مثال سوریه و فلسطین هم در مقابل دیدگان تمام سیاست‌مداران دنیا وجود دارد که یک طرف آن ایران و طرف مقابل آن دنیای استکباری و جنایتکاری و شاهنشاهی‌های عربی منطقه هستند.

وی قضیه سوریه را اولین موضوع رویارویی ایران و دنیای استکباری و شاهنشاهی‌های عربی منطقه نامید و گفت:‌ در بحران سوریه همه دنیای استکباری، شاهنشاهی‌های عربی منطقه و ترکیه ورود پیدا کردند که آمریکا، فرانسه و انگلیس در عالی‌ترین سطح پشتیبانی‌های مالی و لجستیکی در این قضیه کردند.

مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استکبار جهانی‌، شاهنشاهی‌های عربی منطقه و ترکیه اعلام کردند که حکومت سوریه نباید روی کار باشد و فقط باید مزدورانی که ما تربیت کرده‌ایم در دمشق دولت‌داری کنند و با اینکه سرمایه‌گذاری‌ها و جنایات مختلفی از سوی دنیای استکباری صورت گرفته بود اما جمهوری اسلامی ایران سیاست معقول و بین‌الملل پسندی را ارائه و اعلام کرد که حکومت سوریه باید تنها توسط مردم سوریه انتخاب و تعیین شود.

شیخ‌الاسلام به مصاحبه اوباما بعد از شکست از جمهوری‌خواهان در انتخابات کنگره اشاره و خاطرنشان کرد: اوباما در آن مصاحبه‌ در پاسخ به سؤالی در خصوص آموزش معارضان سوریه و دلیل اصلی این اقدام اعلام کرد که ایالات متحده این افراد را آموزش می‌دهد تا به عنوان برگه بازی بتواند در مذاکرات هسته‌ای با ایران استفاده کند ضمن اینکه گفته می شود در نامه‌ای که اوباما خدمت مقام معظم رهبری فرستاده اطمینان داده که عملیات ائتلاف علیه داعش برای ضربه زدن به حکومت سوریه نخواهد بود.

وی مثال دوم در مورد رویارویی ایران و دنیای استکباری را در مورد مسئله غزه و فلسطین عنوان و تصریح کرد:‌ همه دنیای استکبار اعلام کردند که غزه باید خلع‌سلاح شود در حالی که مقام معظم رهبری فرمودند که نه تنها غزه بلکه کرانه باختری نیز مسلح شود و هم اکنون به خوبی مشخص شده کرانه باختری پتانسیل و ظرفیت مسلح شدن را داشته و اگر کم‌کاری در این امر صورت گرفته مربوط به دوستداران فلسطین بوده است.

مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آنچه که در منطقه به وقوع پیوسته خواست جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا قدرت دیپلماسی نهضتی برتر جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته‌ای منعکس است، اظهار داشت: قدرت برتر ایران در منطقه به خوبی در مذاکرات منعکس و مشهود است زیرا اوباما قبل از مذاکرات مسقط خدمت مقام معظم رهبری نامه‌ای را ارسال کردند ضمن اینکه وی سعی کرده تا با آرزوی  شفای حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و با طرح این موضوع نامه‌اش را آغاز کرده تا اخلاق را رعایت کرده باشد.

شیخ‌الاسلام افزود: برای آمریکایی ‌که ادعای قدرت و سلطه دو عالم را دارد جای بسی بدبختی است که منتظر بماند تا فرصتی را به دست آورد تا نامه‌ای را خدمت رهبری انقلاب بنویسند تا از حالت عاطفی ایجاد شده استفاده کند.

وی تصریح کرد: راهبرد مقام معظم رهبری در خصوص مسئله هسته‌ای این است که اجازه طرح هیچ موضوعی غیر از برنامه هسته‌ای ایران را ندادند و اعلام کردند که فقط باید آمریکا در مسئله هسته‌ای مذاکره شود تا این تلقی ایجاد نگردد که در مورد اهداف خودمان درباره مسائل دیگران تجارت می‌کنیم.

مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه مشکل آمریکایی‌ها در مذاکرات هسته‌ای، اسرائیلی‌ها هستند اظهار داشت: آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند که دل صهیونیست‌ها را به دست بیاورند و ما هم به خوبی می‌توانیم از میزان عصبانیت صهیونیست‌ها متوجه شویم که جمهوری اسلامی ایران تا چه حدی به اهداف خود در مذاکرات هسته‌ای رسیده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها