امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126348
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گریگور آراکیلیان، سفیر جمهوری ارمنستان در ایران در حاشیه نشست خبری اتحادیه الکترونیکی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گریگور آراکیلیان، سفیر جمهوری ارمنستان در ایران در حاشیه نشست خبری اتحادیه الکترونیکی بین بورسی با اشاره به اینکه حضور بورس کالای ایران در این اتحادیه فرصت خوبی را ایجاد کرده تا روابط ارمنستان با ایران افزایش یابد گفت: اکنون بخش بازرگانی سفارت ارمنستان در ایران منتظر برگزاری این نشست بود تا نتایج آن را ببینند.

وی افزود: سفارت ما هر کاری را لازم باشد برای توسعه روابط اقتصادی با ایران انجام خواهد داد و اکنون فرصت‌های خیلی خوبی در این زمینه ایجاد شده است.

سفیر ارمنستان در ایران با بیان اینکه نسبت به گذشته تلاش بیشتری برای توسعه روابط اقتصادی داریم گفت: با ورود ایران به بازارهای جهانی قطعاً روابط اقتصادی هم رو به رشد و توسعه خواهد بود تا در چارچوب جدیدی همکاری‌ها گسترش پیدا کند.

وی گفت: مایل هستیم در چارچوب‌های مختلف همکاری‌های اقتصادی نزدیک‌تری با ایران داشته باشیم و ارمنستان هم به دنبال این است که در اتحادیه مختلف عضو شود.

حسین پناهیان مدیرعامل بورس کالای ایران نیز در پاسخ به سؤالی درباره اینکه در صورت عدم توافق میان ایران و گروه 5+1 بازار سرمایه ایران چه واکنشی نشان خواهد داد، گفت: ما در گذشته تحریم بودیم و روابط بسیار خوبی با کشورهای دیگر در زمینه‌های مختلف اقتصادی و تبادل کالایی از طریق بورس‌ها داشته‌ایم، بنابراین عدم این توافق هم چیزی را عوض نخواهد کرد.

وی گفت: بورس کالا یک بستر قانونی برای عرضه‌کنندگان و تقاضاکنندگان است و در شرایط مختلف راه‌حل‌ها و برنامه‌های متفاوتی را برای افزایش سهم بازار سرمایه در اقتصاد پیگیری می‌کنیم.

پناهیان تأکید کرد: با وجود اینکه در گذشته هم در تحریم بودیم اما طبق آخرین آمار و شواهد رشد بسیار خوبی در زمینه گسترش فعالیت‌ اقتصادی داریم.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها