امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۰۶:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126353
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 86
نیره پیروزبخت در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: ما در اسفند 92 از خط توزیع بنزین در کشور نمونه‌برداری ...

نیره پیروزبخت در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: ما در اسفند 92 از خط توزیع بنزین در کشور نمونه‌برداری انجام دادیم، البته تفکیکی بین تولید و واردات نداشتیم بلکه از نظر نوع بنزین یعنی معمولی، سوپر یا یورو 4 تفکیک قائل شدیم.

وی تصریح کرد: در نمونه‌برداری اسفند 92 در بنزین یورو 4 توزیع شده در کشور مشکلی وجود نداشت، ولی در بنزین سوپر و معمولی مواردی مشاهده شد که البته مسئولان مربوطه نیز اعلام کرده بودند هنوز بنزین معمولی به سطح یورو 4 نرسیده است.

پیروزبخت افزود: در مورد بنزین وارداتی نیز با توجه به مقررات سازمان ملی استاندارد، با وجود اینکه وزارت نفت آزمون این نوع بنزین را به شرکت‌های بازرسی خارج از کشور سپرده بود، ما نیز در داخل کشور آزمون‌هایی را انجام دادیم.

پیروزبخت ادامه داد: در این نمونه‌برداری‌ها به ویژه از لحاظ بنزن مشکلی وجود نداشت و میزان بنزن موجود در بنزین وارداتی مطابق استاندارد یورو 4 بود ولی در مورد عدد اکتان به میزان جزئی، اختلاف‌هایی وجود داشت به طوری که بر اساس استاندارد باید این رقم 95 باشد، ولی در بنزین وارداتی 94.5 بود.

وی اظهار داشت: برای جمع‌بندی مربوط به استاندارد بنزین، قرار شد از ابتدای آبان ماه در 9 شهرستان کشور 50 نمونه بنزین توزیع شده در کشور مورد آزمون قرار گیرد.

وی افزود: پس از تعیین نتایج آزمون‌ها، این مسئله به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه مجوز نظارت بر واردات و تولید داخلی بنزین برای سازمان ملی استاندارد هنوز از سوی شورای عالی استاندارد صادر نشده است، گفت: این شورا هنوز تشکیل جلسه نداده ولی در آینده نزدیک جلسه برگزار خواهد شد.

وی تأکید کرد: البته ما بی‌کار نمانده‌ایم و آزمون‌های لازم را انجام می‌دهیم.

وی در مورد استفاده از روغن پالم در کارخانه‌های صنایع لبنی نیز گفت: در حال حاضر واردات این نوع روغن و استفاده از آن در لبنیات کنترل می‌شود.

وی ادامه داد: استانداردهای مربوط به این مسئله در حال تجدید نظر است.

پیروزبخت در پایان از برنامه‌ریزی برای ارتقاء کیفیت خودرو و افزایش امنیت غذا در کشور توسط سازمان ملی استاندارد خبر داد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار