امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126371
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۰۵
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمد حسن انتظاری دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور با حضور در یک برنامه تلویزیونی مصوبات بیستمین جلسه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمد حسن انتظاری دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور با حضور در یک برنامه تلویزیونی مصوبات بیستمین جلسه شورای عالی فضای مجازی را تشریح کرد.

وی در خصوص مباحث بیستمین جلسه شورای عالی فضای مجازی گفت: هر جامعه ای ارزش های خود را در این فضا حاکم کرده و به دنبال ساماندهی فضای مجازی مطلوب هستیم که یکی از ابعاد فضای مجازی مطلوب، فیلترینگ هوشمند است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد: نرم افزارهای قدیمی که در حوزه فیلترینگ بودند عمدتا در رابطه با آن بخشی که نامناسب تشخیص می دادند، کل سایت و یا کل آدرس سایت را مسدود می کردند، اما سیستم فیلترینگ هوشمند که توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشنهاد شده نرم افزاری است که فقط آن بخش نامطلوب را مورد بررسی قرار داده  و حذف می کند تا  مابقی سایت که مفید است مورد استفاده کاربران قرار گیرد. به این ترتیب کاربران به همه اطلاعات مفیدی که مورد نیازشان است، دسترسی پیدا می‌کنند و راندمان بهره‌برداری در این فضا فوق العاده بالا می‌رود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نرم افزارهای مدرنی وجود دارد که در کشور هم چند مرکز هستند که روی آن کار می کنند. 

رئیس مرکز ملی فضای مجازی در مورد راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، سرعت و هزینه این شبکه  و همچنین این ابهام که آیا با راه اندازی این شبکه دسترسی به اینترنت قطع خواهد شد، گفت: معنای شبکه ملی اطلاعات این است که ما تمام اطلاعات مورد نیاز زندگی روزمره خود را به جای این که در خارج از کشور میزبانی کنیم و همه اطلاعات در داخل تولید، ارایه و  میزبانی شده و یک ارتباط سهل، مطمئن و پایدار و ارزان برای همه آحاد جامعه ایجاد شود که بر همین اساس اینترنت کماکان ارتباطاتش سرجای خود باقی است.

انتظاری افزود: گزارش پیشرفت این شبکه  توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارایه شد و مرکز ملی فضای مجازی موظف شده گزارش های پیشرفت این پروژه را ارزیابی کند و انطباق آن با مصوبات شورای عالی فضای مجازی را به این شورا گزارش دهد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: کشورهای پیشرفته دنیا در حال ساماندهی شبکه ملی اطلاعات خود هستند و با وجود این که در ایران 10 سال است که این موضوع مطرح شده، اما کشورهای اروپایی و آمریکای لاتین خیلی سریعتر جلو می روند که این مهم  هم منافع اقتصادی و هم منافع ملی در پی دارد.  

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها