امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126383
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۷
تعداد بازدید: 360
جانشین فرمانده سپاه تهران در نشست خبری تشریح برنامه های هفته بسیج گفت: برگزاری 7 شب برنامه در 2 هزار پایگاه بسیج شهر تهران که مجموعا 14 هزار عنوان ...


جانشین فرمانده سپاه تهران در نشست خبری تشریح برنامه های هفته بسیج گفت: برگزاری 7 شب برنامه در 2 هزار پایگاه بسیج شهر تهران که مجموعا 14 هزار عنوان برنامه می شود از جمله برنامه های سپاه تهران است.

به گزارش پیروان مـــوعـــود به نقل از  بسیج پرس؛ سردار احمد ذوالقدر جانشین فرمانده سپاه تهران در نشست خبری تشریح برنامه های سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ در هفته بسیج که پیش از ظهر امروز در ستاد فرماندهی این سپاه برگزار شد گفت: ما تمام مردم تهران را بسیجی می دانیم حال ممکن است عده ای کارت بسیجی داشته و عده ای فاقد آن باشند اما روحیه بسیجی در افراد وجود دارد وانتظار ما این است که هفته بسیج را مانند سایر هفته ها نبینیم. بسیج فقط متعلق به سپاه پاسداران نیست بلکه متعلق به آحاد مردم و ملت ایران است و هرچه بسیج قدرتمند تر شود بازدارندگی آن در برابر هرگونه تهدید بیشتر می شود.

جانشین فرمانده سپاه تهران با بیان اینکه بسیج به عنوان یک الگوی جهانی خود را مطرح کرده است گفت: مردم و مظلومین جهان بسیج را به عنوان یک الگوی جهانی پذیرفته و به آن عمل می کنند.

وی با بیان اینکه عظیم ترین و ارزشمند ترین سرمایه، نیروی انسانی است اظهار داشت: هر کشوری نیروی انسانی قدرتمند، خلاق و با نشاط و جوان داشته باشد می تواند حرف اول را بزند زیرا اساس حرکت و پویایی متعلق به سرمایه انسانی است و بدون آن نمی توان راه کمال را طی کرد. اهرم جهانی می تواند توانمندی نیروی انسانی را شتاب دهد و به سرعت رشد آن بیفزاید که پیرو آن تکامل اجتماعی و امنیت و شادابی سیاسی، رشد فرهنگی و آسایش و رفاه تلفیق می شود.

وی در همین زمینه افزود: اگر جوانی و سرمایه نیروی انسانی با مکتب و دین همراه شود خواهیم دید که شتاب و کیفیت آن جامعه چندین برابر می شود و اگر کشوری این مولفه ها را داشته باشد به یک کشور الگو تبدیل می شود. امروز وقتی دنیا جوانان ما را هدف قرار می دهد به دنبال ورود از همین مقوله است. زیرا آن ها نگران بالندگی جوانان هستند و حضرت امام (ره) 11 ماه قبل از آغاز جنگ تحمیلی در پنجم آذر ماه سال 58 این مولفه ها را تشخیص داده و دستور تشکیل ارتش 20 میلیونی بسیج را صادر کردند.

افتخار می کنیم که مساجد محور پایگاه های بسیج هستند

جانشین فرمانده سپاه حضرت رسول (ص) ادامه داد: انتخاب فعالیت بسیج در مسجد رخ داد و نیرومندی و داوطلب بودن و پویایی با مکتب و دین و نام خدا همراه شد و افتخار می کنیم که همچنان مساجد محور پایگاه های بسیج هستند.

جانشین فرمانده سپاه تهران با بیان این مطلب که ما در شهدای خود از 13 ساله تا 80 ساله داریم و سن و تحصیلات و مرد و زن بودن در آن ها مطرح نبوده و همه این افراد در دل پایگاه ها و مساجد شکل گرفته اند گفت: مسائل مربوط به امنیت ملی، فرهنگی، آگاهی بخشی سیاسی، سازندگی و توسعه و آبادانی کشور، امداد و نجات و کمک به مدیریت در حوادث غیرمترقبه از جمله حضورهای بسیج در جامعه است.

بسیج برای دوستان امید آفرین و برای دشمنان بیم آفرین است

وی افزود: بسیج یادگار امام (ره) است و با مدل حکمت آمیز و آنچه که خدای متعال به حضرت امام داده بود شکل گرفت که در عرصه های مختلف پیشتاز بوده و البته دشمنی هایی نیز به وجود آورده است. به فرموده رهبر معظم انقلاب بسیج برای دوستان امید آفرین و برای دشمنان بیم آفرین خواهد بود.

قریب به 2 میلیون بسیجی در تهران وجود دارد

سردار ذوالقدر در ادامه تصریح کرد: یک میلیون و982 هزار و 848 نفر بسیجی در تهران وجود دارند که از قریب به این 2 میلیون نفر بسیجی 60 درصد برادران و 40 درصد خواهران هستند. سپاه پاسداران به تنهایی بسیج را اداره نمی کند بلکه در دل بسیج عضویت هایی به نام عضویت کادر که حقوق بگیر هم نیستند وجود دارد که تعداد آن ها 210 هزار نفر هستند که در اداره بسیج به سپاه کمک می کنند.

جانشین فرمانده سپاه تهران خاطرنشان کرد: 2 هزار پایگاه مقاومت بسیج در سطح تهران بزرگ در حال فعالیت است واین به آن معنا است که 2 هزار مکان با ثبات و در حال فعالیت در مساجد، حوزه های مقاومت، کانون ها، ادارات و کارخانجات وجود دارد که در زمینه های اجتماعی، فرهنگی، امنیتی، قرآنی، اردویی و سایر زمینه ها فعالیت می کنند که ما از این 2 هزار نقطه به عنوان سکوهای فعالیت های مهم و تاثیرگذار استفاده می کنیم.

14 هزار برنامه سپاه تهران در هفته بسیج

ذوالقدر با بیان این مطلب که هفته بسیج یک فرصت است تا ما بسیج را معرفی کنیم گفت: تعدادی از برنامه ها از قبیل نشست ها، تجلیل و آماده سازی ها قبل از هفته بسیج برگزار می شود. در طول هفته بسیج مسابقات مختلف ورزشی، علمی، آموزشی، وبلاگ نویسی و اجرای نمایش های خیابانی، مشاوره و مسابقات فرهنگی نمایشگاه های عملکردی و هنری، مشاوره و ویزیت رایگان و ارائه خدمات درمانی در درمانگاه ها و مراکز وابسته به بسیج و همچنین برگزاری 7 شب برنامه در 2 هزار پایگاه بسیج شهر تهران از جمله برنامه های سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ است.

وی افزود: بیعت و تجدید میثاق با بنیان گذار جمهوری اسلامی در روز پنجشنبه 29 آبان، برگزاری میقات صالحین با حضور مربیان و سرمربیان که مسئولیت تربیتی را برعهده دارند و دیدار آن ها با آیت الله جاودان استاد حلقه های صالحین تهران بزرگ در حرم حضرت عبدالعظیم، روپایی یکی از بسیجیان تهران از حسینیه جماران تا حرم حضرت امام(ره)، کوپیمایی 5 هزار نفری بسیجیان در دو ارتفاع کلکچال و تپه نورالشهدا و حضور قریب به 5 هزار نفر از خانواده های بسیجیان در نماز جمعه تهران و دوچرخه سواری از استادیوم شهید شیرودی توسط 300 نفر تا نماز جمعه از دیگر برنامه های هفته بسیج سپاه تهران است.

جانشین فرمانده سپاه با بیان این مطلب که مهم ترین برنامه ما حلقه های صالحین است که 3 سالی می شود که سازمان بسیج کار تربیتی اعضای خود را با نام حلقه های صالحین آغاز کرده و ادامه می دهد خاطرنشان کرد: در روز 30 آبان قبل از نماز جمعه حلقه صالحین در محل نماز جمعه تشکیل می شود و ضمن توزیع سوره جمعه بین اعضا، اساتید و سرحلقه ها در این تجمع حضور پیدا کرده و به طور نمادین خواهران و برادران بسیجی به تشکیل حلقه های صالحین می پردازند.

وی در ارتباط با دیگر برنامه های هفته بسیج گفت: در روز شنبه اول آذر نمایشگاه اقتصاد مقاومتی با حضور نمایندگانی از 15 استان کشور تولیدات خود را به عموم مردم ارائه می دهند که افتتاحیه آن ساعت 9 صبح در فرهنگسرای خاوران برگزار می شود.

وی افزود: نواختن زنگ مقاومت در مدارس و برگزاری نشست های روشنگری راجع به شبکه های ماهواره ای مخرب و خطرآفرین از جمله برنامه های اول آذر ماه است.

وی ادامه داد: در روز دوم آذر نشست نخبگان علمی بسیج در سالن اجتماعات حسینیه سپاه و تجلیل از دستاوردهای علمی مبتکرین و مخترعین بسیجی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه پروژه های عمرانی و سوله های 9 دی همزمان با تهران در سراسر کشور آغاز به فعالیت می کند گفت: 20 پروژه از این تعداد سوله متعلق به سپاه تهران است که کارکرد آن ورزشی است.

همایش بزرگ اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت برگزار می شود

ذوالقدر در ارتباط با برنامه های روز سوم آذر از هفته بسیج گفت: نشست گروه های جهادی و کارگاه های آموزشی آن در این روز برگزار می شود. بسیج سازندگی در عرصه های کشاورزی، خدماتی، دامداری، بهداشتی، عمرانی، فرهنگی، هنری و اردویی فعالیت می کند که ساخت مساجد در استان هرمزگان تا آبادی مقبره های امامزادگان و برداشت محصول برای افراد ناتوان و برگزاری اردوی یک روزه در نقاط بی بضاعت حومه تهران و اعزام 25 گروه جهادی به آن مناطق از جمله برنامه های این روز است.

وی با بیان اینکه همایش بزرگ اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی توسط جامعه پزشکی بسیج تهران بزرگ برگزار می شود گفت: در همان روز 40 تیم پزشکی برای ارتقای سلامت مردم به نقاط محروم اطراف تهران اعزام می شوند.

وی نشست با خیرین و تجلیل از آن ها را از دیگر برنامه های هفته بسیج دانست و گفت: افتتاحیه جشنواره ورزشی خواهران بسیجی با نام ریحانه النبی در 8 رشته که قریب به 2 هزار نفر از بانوان در آن حضور خواهند داشت از برنامه های روز 4 آذر است. همایش علمی تعالی جمعیت در دانشگاه علوم پزشکی و نشست تبیین نقش مادران در ترویج سبک زندگی در 23 ناحیه تهران بزرگ از دیگر برنامه های این روز است.

اجتماع 500 هزار نفری بسیجیان در هفته بسیج

وی تاکید کرد: هر ساله یک اجتماع بزرگ در روز 5 آذر برگزار می شود وامسال نیز قریب به 500 هزار نفر از بسیجیان برای نمایش اقتدار بسیج و حفظ انسجام در یک تجمع عظیم شرکت می کند.

وی در پایان گفت: یادواره بانوان شهیده تهران که 200 نفر از بانوان تهرانی  به درجه شهادت نائل شدند در حسینیه سپاه تهران با حضور اعضای اصلی بانوان پایگاه های تهران برگزار می شود. در پایان هفته نیز ضمن بازدید از آسایشگاه جانبازان، حضور در مزار شهدا و بهشت زهرا (س) پایان بخش هفته های بسیج سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ است.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها