امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۸:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126388
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 428
در ادامه سیاست سرکوب‌گرانه‌ی رژیم تل آویو علیه فلسطینی‌ها، ارتش اسرائیل به نظامیان خود اجازه داده است در رویارویی با معترضان فلسطینی ...

در ادامه سیاست سرکوب‌گرانه‌ی رژیم تل آویو علیه فلسطینی‌ها، ارتش اسرائیل به نظامیان خود اجازه داده است در رویارویی با معترضان فلسطینی از مهمات واقعی استفاده کنند.

به گزارش روز شنبه‌ی هاآرتص، این حکم در قالب نظریه‌ی سرهنگ دورون بن باراکین (Doron Ben-Barakin )، از مشاوران ارشد ارتش، در مجله نظامی «باماهان» (Bamahane) ، منتشر شد.

این روزنامه اسرائیلی گزارش داد نیروهای اسرائیل در صورتی که احساس کنند ترقه‌های مورد استفاده فلسطینی‌ها زندگی آن ها را تهدید می کند، می توانند از مهمات واقعی علیه تظاهرات‌کنندگان فلسطینی استفاده کنند.

 

بر اساس این گزارش، معترضان در صورتی که در پرتاب ترقه‌، پست نگهبانی حفاظت شده را هدف قرار دهند، باید دستگیر شوند.

این حرکت جدید در ادامه اقدامات بی‌رحمانه‌ی نیروهای اسرائیل در سرکوب اعتراضات فلسطینی‌ها صورت می گیرد.

  اخیرا لایحه‌ای را تصویب کرده است که بر مبنای آن این رژیم می تواند فلسطینی‌ها را به اتهام پرتاب سنگ تا بیست سال زندانی کند.

بر اساس این لایحه، هر فلسطینی که به سمت خودروهای اسرائیل سنگ یا اشیاء دیگر پرتاب کند، به حداکثر ده سال زندان و هر فردی که سنگ و دیگر اشیاء را با هدف آسیب زدن به سرنشینان خودروی اسرائیلی‌ها یا در معرض خطر قرار دادن آن‌ها پرتاب ‌کند، به ۲۰ سال زندان محکوم خواهد شد.

همچنین در قانون جدید رژیم اسرائیل امکان محاکمه خانواده افراد نابالغ که حضور فرزندانشان در تظاهرات و راهپیمایی‌ها ثابت شود، فراهم شده است.

 

این در حالی است که پیشتر نیز رژیم اسرائیل به منظور مجازات و جلوگیری کودکان و نوجوانان فلسطینی از پرتاب سنگ به سمت نظامیان این رژیم، ضمن بازداشت کودکان، پدران آن‌ها را نیز بازداشت و مجبور به پرداخت ۱۴۰۰ دلار جریمه می کرد.

به گزارش جنبش جهانی دفاع از کودکان، نیروهای رژیم اسرائیل سالانه فقط از کرانه باختری رود اردن ۷۰۰ کودک فلسطینی را به بهانه پرتاب سنگ به خودروهای نظامی اسرائیلی‌ها، بازداشت و حبس می‌کنند.

پیشتر در ماه جاری (نوامبر ۲۰۱۴ میلادی) ، انجمن زندانیان فلسطینی (PPC) گزارش داد نیروهای اسرائیلی از ژوئن گذشته دست کم هزار و سیصد فلسطینی را در شرق بیت المقدس (اورشلیم) بازداشت کرده‌اند.

بر اساس گزارش انجمن زندانیان فلسطینی، اسرای فلسطینی در بیشتر موارد به اتهام پرتاب سنگ ، ترقه و کوکتل مولوتوف (بطری‌های آتش‌زا) به اهداف اسرائیلی، دستگیر و بازداشت شده‌اند.

 

گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهند هفت هزار اسیر فلسطینی در زندان‌های اسرائیل به سر می‌برند؛ تقریبا دو هزار اسیر فلسطینی در چند ماه گذشته دستگیر شده‌اند.

سازمان غیر دولتی (NGO) موسوم به «مرکز احرار برای مطالعات و حقوق بشر زندانیان » (Ahrar Center for Prisoners Studies and Human Rights)، بیست و شش سپتامبر ۲۰۱۴، اعلام کرد رژیم تل آویو ۵۴۰ فلسطینی را بدون هرگونه محاکمه زندانی کرده است؛ این گزارش از افزایش شمار این گونه موارد در شش سال گذشته حکایت دارد.

 

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها