امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126389
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۱۰
تعداد بازدید: 991
 «آنها از جهت بُرد موشک می‌توانند با آنچه که تا الان در اختیار دارند، تمام اهداف را چه از منطقه جنوبی و چه از منطقه شمالی ...

 «آنها از جهت بُرد موشک می‌توانند با آنچه که تا الان در اختیار دارند، تمام اهداف را چه از منطقه جنوبی و چه از منطقه شمالی سرزمین‌های اشغالی مورد تهاجم قرار بدهند.»

موضوع کمک‌های ایران به مقاومت اسلامی منطقه خصوصا حزب‌الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی فلسطین یکی از مهمریتن راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در مقابله با بزرگترین دشمن منطقه‌ای جهان اسلام یعنی رژیم صهیونیستی است؛ کمکهایی که خصوصا در جریان نبردهای غزه در دو جنگ 22روزه و 51 روزه اخیر خود را نشان داد و راکت‌های فجر 5 ایرانی بعد از سالها، میدان جنگ فلسطینیان را به عمق سرزمین‌های اشغالی ازجمله پایتخت این رژیم یعنی «تل آویو» کشاند.

این موشک‌ها بنا بر گفته فرماندهان عالی‌رتبه نیروهای مسلح کشورمان با آموزش‌های ایران در داخل غزه بومی‌سازی و تولید می‌شود.

در این گزارش سعی کردیم به بررسی یکی از مهمترین موشک‌های راهبری مقاومت اسلامی لبنان بپردازیم؛ موشک‌هایی که موجب شد تا «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان در یکی از سخنرانی‌های اخیر خود با صراحت اعلام کند «جای جای سرزمین های اشغالی از «کریات اشمونه» در نزدیکی مرزهای شمالی سرزمین‌های اشغالی تا جنوبی‌ترین نقطه یعنی «بندر ایلات» زیر بُرد موشک‌های و دیگر سامانه‌های مقاومت قرار دارند.»

سردار سید مجید موسوی جانشین فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران نیز در مصاحبه اخیر خود به نکته مهمی اشاره داشت:

وی درخصوص توان راکتی و موشکی گروه‌های مقاومت می‌گوید: «آنها از جهت بُرد موشک می‌توانند با آنچه که تا الان در اختیار دارند، تمام اهداف را چه از منطقه جنوبی و چه از منطقه شمالی سرزمین‌های اشغالی مورد تهاجم قرار بدهند.»

جانشین فرمانده نیروی هوافضای سپاه تاکید کرد: «مقاومت اسلامی بنا بر آنچه اعلام شده، توانمندی عملیات موشکی تا کلاس موشک‌های «فاتح» را به صورت کاملا گستردهدر مجموعه خود دارند که بکارگیری می‌شود و سازماندهی شده است.»

برای مشاهده متن کامل گفتگو با سردار موسوی اینجا را کلیک کنید.

* مشخصات موشک فاتح

موشک مایل پرتاب «فاتح» را در کنار بسیاری از ویژگی های منحصر به فردش -از جمله دقت فوق العاده- باید اولین گام مهم ایران در طراحی و ساخت موشک بالستیک سوخت جامد نیز دانست.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930825001379#sthash.GuoWUpP9.dpuf

 

به گزارش پایگاه خبری،مهدوی پیروان موعود موضوع کمک‌های ایران به مقاومت اسلامی منطقه خصوصا حزب‌الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی فلسطین یکی از مهمریتن راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در مقابله با بزرگترین دشمن منطقه‌ای جهان اسلام یعنی رژیم صهیونیستی است؛ کمکهایی که خصوصا در جریان نبردهای غزه در دو جنگ 22روزه و 51 روزه اخیر خود را نشان داد و راکت‌های فجر 5 ایرانی بعد از سالها، میدان جنگ فلسطینیان را به عمق سرزمین‌های اشغالی ازجمله پایتخت این رژیم یعنی «تل آویو» کشاند  .

این موشک‌ها بنا بر گفته فرماندهان عالی‌رتبه نیروهای مسلح کشورمان با آموزش‌های ایران در داخل غزه بومی‌سازی و تولید می‌شود.

در این گزارش سعی کردیم به بررسی یکی از مهمترین موشک‌های راهبری مقاومت اسلامی لبنان بپردازیم؛ موشک‌هایی که موجب شد تا «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان در یکی از سخنرانی‌های اخیر خود با صراحت اعلام کند «جای جای سرزمین های اشغالی از «کریات اشمونه» در نزدیکی مرزهای شمالی سرزمین‌های اشغالی تا جنوبی‌ترین نقطه یعنی «بندر ایلات» زیر بُرد موشک‌های و دیگر سامانه‌های مقاومت قرار دارند

سردار سید مجید موسوی جانشین فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران نیز در مصاحبه اخیر خود به نکته مهمی اشاره داشت:

وی درخصوص توان راکتی و موشکی گروه‌های مقاومت می‌گوید: «آنها از جهت بُرد موشک می‌توانند با آنچه که تا الان در اختیار دارند، تمام اهداف را چه از منطقه جنوبی و چه از منطقه شمالی سرزمین‌های اشغالی مورد تهاجم قرار بدهند

جانشین فرمانده نیروی هوافضای سپاه تاکید کرد: «مقاومت اسلامی بنا بر آنچه اعلام شده، توانمندی عملیات موشکی تا کلاس موشک‌های «فاتح» را به صورت کاملا گستردهدر مجموعه خود دارند که بکارگیری می‌شود و سازماندهی شده است

* مشخصات موشک فاتح

موشک مایل پرتاب «فاتح» را در کنار بسیاری از ویژگی های منحصر به فردش -از جمله دقت فوق العاده- باید اولین گام مهم ایران در طراحی و ساخت موشک بالستیک سوخت جامد نیز دانست.

نمونههای مختلف این موشک با بُردهای 250 تا 300 کیلومتر دارای محموله انفجاری شدید به جرم 500 کیلوگرم است که سرعت آن به 1.5 کیلومتر بر ثانیه می‌رسد. این موشک از سامانههای پیشرفته هدایت و ناوبری برخوردار است و تا پایان مسیر هدایت می‌شود.

بنا بر گزارش‌های منتشر شده، خطای موشک فاتح کمتر از 10 متر بوده که این در مورد نوع دریایی آن -خلیج فارس- از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است زیرا مأموریت آن انهدام اهداف متحرک دریایی است.

این میزان خطا بسیار کم و در حد سامانههای زمین به زمین کشورهای تراز اول در صنعت موشکی محسوب میشود که نشان از پیشرفت چشمگیر کشورمان در زمینه کاهش خطا و افزایش دقت سامانههای موشکی سطح به سطح دارد.

این میزان خطای اندک موشکهای «فاتح» یا «خلیج فارس» یا دیگر موشکهای بالستیک به معنای دادن قدرت انتخاب به فرماندهان برای انهدام یک هواپیما یا آشیانه خاص، باند پرواز فرودگاه یا ساختمانی خاص در محدوده برد صدها کیلومتری این سلاحها است که به معنی از بین رفتن یک هدف ارزشمند دشمن با اصابت هر فروند موشک ایرانی از این نوع خواهد بود.

از سوی دیگر، موشکهای خلیج فارس و فاتح از چند نوع پرتابگر استفاده میکنند. پرتابگرهای تک فروندی دارای اتاقک مجهز به تجهیزات محاسبه پارامترهای پروازی و هدفگیری مستقر بر کامیون، پرتابگر 2 فروندی «ذوالفقار» مستقر بر خودروی جدید و نیز یک پرتابگر 3 فروندی نیمه متحرک کششی، انواع اصلی این پرتابگرها را تشکیل میدهند.

این پرتابگرها که اغلب آنها نیز متحرک هستند، قابلیت عملیاتی بسیار بالایی به این موشکها برای پراکنده شدن در مناطق مختلف و اجرای آتش بسیار دقیق علیه دشمن ایجاد میکنند که عملاً کار یافتن پرتابگرها قبل از شلیک را برای او بسیار دشوار میکند.

 

برخورداری مقاومت اسلامی از چنین موشک‌هایی خصوصا در حوزه زمین به زمین تمامی مراکز حساس و شریان‌های حیاتی اشغالگران قدس شریف -ازجمله نیروگاه معروف هسته ای دیمونا- را در بُرد موشک‌های دقیقی قرار می‌دهد که شلیک انبوهی از آنها برای از پای درآوردند این رژیم کودک‌کُش کافیست.

از آنجا که موشک «خلیج فارس» نیز یکی از اعضای خانواده موشک‌های کلاس فاتح -البته در حزوه سطح به دریا- محسوب می‌شود، احتمال دراختیار قرار گرفتن آن توسط حزب‌الله لبنان نیز وجود دارد که این خبر می‌تواند خواب را از چشم نیروی دریایی رژیم صهیونیستی برباید.

صهیونیستها که هنوز ماجرای هدف قرار گرفتن ناوچه مدرن و پیشرفته «ساعر» خود در جریان جنگ 33روزه بوسیله یک فروند موشک کروز دریایی را از یاد نبرده‌اند حالا باید خود را آماده موشک‌های منحصر به فردی کنند که ناوهای آنها را در عمق مدیترانه هدف خواهند گرفت؛ موشک‌هایی که با توجه به خصوصیات و ویژگی های منحصربه فرد خود -از جمله عملکرد بالستیک و سرعت مافوق صوت- راه فراری برای دزدان دریایی اسرائیل باقی نمی‌گذارد.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها