امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1264
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۹
تعداد بازدید: 207
داوود میرخانی رشتی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به مهلت دو ماهه دولت به ...

داوود میرخانی رشتی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به مهلت دو ماهه دولت به خودروسازان برای نصب دو ایربگ بر روی تولیداتشان، شماره‌گذاری خودروها از سر گرفته شده است، اظهار داشت: خیر، شماره‌گذاری هنوز شروع نشده است.

وی افزود: اخیراً دولت مهلت دوماهه برای نصب دو ایربگ بر روی خودروها را صادر کرده، اما این در حالی است که مشکل تأمین ایربگ در عرض دو ماه برطرف نمی‌شود و پس از گذشت این مدت، باز هم کش مکش بر سر نصب ایربگ ادامه خواهد داشت.

وی تأکید کرد: این روزها مصوباتی صادر می‌شود که امکان اجرایی شدن ندارند.

میرخانی با بیان اینکه سه سال پیش قرار بود نصب ایربگ راننده به عنوان یک آپشن در شرکت‌های خودروساز اجرایی شود، افزود: در زمان تصویب این موضوع، کلمه امکان در عبارت «امکان نصب» حذف شد و در نتیجه نصب ایربگ اجباری شد در حالی که در دنیا ایربگ به عنوان یک آپشن بر روی خودرو‌ها نصب می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات موجود در زمینه واردات کیسه هوا به دلیل نبود ارز و گشایش اعتبار، گفت: شرکت‌های خودروساز باید ایربگ را از شرکت‌های سازنده این قطعه خریداری کنند که در حال حاضر این سازنده‌ها با مشکل واردات قطعات اولیه ایربگ برای مونتاژ روبرو هستند.

به گفته وی، حدود 4 شرکت سازنده ایربگ در کشور وجود دارد که با تمام ظرفیت فعال نیستند.

* مصوبه‌ای برای خودروهای یورو 2 صادر نشده است

مشاور انجمن خودروسازان همچنین با اشاره به توقف شماره‌گذاری خودروها با استاندارد یورو 2 گفت: به خودروساز فشار می‌آورند که تولیداتش را با استاندارد یورو 4 عرضه کند در حالی که سوخت یورو 4 در کشور توزیع نمی‌شود.

وی افزود: سوخت یورو 4 در کشور تولید می‌شود ولی خط لوله انتقال جداگانه برای این نوع سوخت پیش‌بینی نشده و در نهایت سوخت یورو 4 با یورو 2 مخلوط می‌شود.

وی ادامه داد: مصوبه جدیدی در مورد شماره‌گذاری خودروها با استاندارد یورو 2 صادر نشده است.

* دستورات رئیس جمهور اجرایی نشد

وی همچنین با اشاره به بحث‌های مطرح شده مبنی بر لزوم کاهش 10 درصدی قیمت خودرو، گفت: این کار امکان‌پذیر نیست زیرا در حال حاضر قیمت خودرو بر اساس ارز مبادله‌ای محاسبه می‌شود در حالی که خودروسازان برای خرید مواد اولیه از ارز آزاد استفاده می‌کنند.

میرخانی تصریح کرد: دستور رئیس جمهور برای پرداخت ارز مبادله‌ای و تسهیلات هزار میلیارد تومانی به خودروسازان عملیاتی نشد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها