امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126416
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری الهام امین‌زاده در دیدار منگ‌جیان‌چو عضو دفتر سیاسی

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری الهام امین‌زاده در دیدار منگ‌جیان‌چو عضو دفتر سیاسی کمیته مرکزی چین با اشاره به تدوین منشور حقوق شهروندی اظهارداشت: بر اساس این منشور باید در همه وزارتخانه‌ها به حقوق ملت ایران احترام گذاشته شود و هرکسی حقوق خود و دیگران را محترم بشمارد، البته ضمانت اجرای آن این است که کسی نباید حقوق دیگران را نقض کند.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه سند فراقوه‌ای حقوق شهروندی وعده انتخاباتی روحانی بود که محقق شد، گفت: بر همین اساس رئیس‌‌جمهور ایران در سازمان ملل موضوع مبارزه با خشونت و افراطی‌گری را مطرح کردند که در قطعنامه سازمان ملل هم بر این موضوع تأکید شده است.

وی با تأکید بر اینکه روحیه حاکم بر ایران روحیه مبارزه با افراط‌گری و خشونت است، افزود: در ایران حقوق همه ادیان محترم شمرده می‌شود.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با اشاره به اشتراکات تاریخی دو کشور بر ضرورت همکاری‌های ایران و چین برای مبارزه با پدیده تروریسم و حمایت از دستیابی کشورها به فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای تأکید کرد.

منگ‌جیان چو عضو دفتر سیاسی کمیته مرکزی چین نیز در این دیدار بر حمایت پکن از مواضع ایران در مذاکرات هسته‌ای تأکید کرد و گفت: ایران حق دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را دارد و مطمئناً در مذاکرات 1+5 از ایران حمایت خواهیم کرد.

وی خواستار گسترش همکاری‌های بیش از پیش دو کشور در زمینه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها