امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126417
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار جمعی از بسیجیان و پاسداران مرکز آموزشی عقیدتی امام ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار جمعی از بسیجیان و پاسداران مرکز آموزشی عقیدتی امام علی (ع) بیان کرد: انقلاب اسلامی برای مردم ایران حائز اهمیت و ارزش است زیرا این انقلاب سیاست‌های کلی ایرانیان را عوض کرد.

وی با اشاره به وقایع اخیر کشورهای منطقه اضافه کرد: امروزه این انقلاب در میان جهانیان مطرح شده و بیداری اسلامی روز به روز در حال گسترش است.

ریشه انقلاب ایجاد معیارهای غیرقابل تصور بوده است

این مرجع تقلید بر معرفی ظرفیت‌های انقلاب اسلامی به کشورهای دنیا تاکید کرد و گفت: ریشه و اساس انقلاب تحول در ارزش‌ها و ایجاد معیارهای غیرقابل تصور بوده است.

وی با بیان اینکه انقلاب ساختار نظامی، فرهنگی و اقتصادی کشور را تغییر داده است، مطرح کرد: سیاست کلی نظام بر اساس مقابله با استکبار خارجی و استبداد داخلی شکل گرفته است.

آیت‌الله نوری‌همدانی از وضعیت زندگانی مردم در قبل از دوران انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: در آن سال‌ها مردم در فقر فرهنگی و مادی زندگی می‌کردند و نظام سلطه در امور کشوری بسیار دخالت داشت.

وی با اشاره به اینکه دشمن برای نابودی انقلاب اسلامی از راهکارهای مختلفی استفاده کرده است، عنوان کرد: شاخصه اصلی انقلاب اسلامی تغییر ساختار سیاسی مملکت بوده است.

آیت‌الله نوری‌‌همدانی خاطرنشان کرد: یادگیری علم فقه از سخت‌ترین امور امروزه است و افرادی که این علوم را فراگرفته‌‌اند در جامعه اسلامی جایگاه‌ والا و مهمی دارند.

استاد حوزه علمیه بر استفاده از رهنمودهای رهبر انقلاب اسلامی برای نمایان کردن اقتدار این نظام تاکید کرد و یادآور شد: طبق منابع دینی موسس حکومت اسلامی باید پیامبر، امام و یا در صورت نبود امام یک عالم فقیه باشد که امروزه این وظیفه سنگین بر عهده ولایت فقیه است.

وی با اشاره به دوران حکومت شاهنشاهی که شیاطین بر زندگی‌های مردم ایران ورود پیدا کرده‌ بودند، ابراز کرد: عشق مردم به رهبری و ارزش‌هایی از قبیل ایثار و شهادت عناصر برتری مردم ایران اسلامی نسبت به دیگر مردم دنیاست.

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه ایران اسلامی کشتار جمعی را حرام می‌داند، اضافه کرد: نظام اسلامی با وجود نیروی مردمی نیازی به سلاح‌های کشتار جمعی ندارد و به خوبی می‌تواند با استفاه از نیروهای مردم در برابر دشمنان ایستادگی کند.

وی گفت: استقلال سیاسی در ایران اسلامی راهکاری برای ایجاد نظام اسلامی بود و امام راحل توانستند با استفاده از این راهکار توانایی‌های مردم مسلمانان را به رخ نظام استکبار بکشند.
انتهای پیام/78016/ک30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها